PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dzień bez Długów. Porady specjalistów także w tramwaju na trasie Strzyża PKM - Siedlce

Dzień bez Długów. Porady specjalistów także w tramwaju na trasie Strzyża PKM - Siedlce
Osoby borykające się z problemami finansowymi, mające długi, pożyczki i kredyty czy widmo komornika u drzwi otrzymają bezpłatną pomoc podczas IV Gdańskiego Dnia bez Długów, organizowanego w mieście w najbliższą sobotę, 17 listopada. Porady będą udzielane m.in. w tramwaju na trasie Strzyża PKM – Siedlce w godz. od 9 do 13.
Dzień bez Długów, akcja gdańskiego MOPR, odbędzie się w sobotę,
Dzień bez Długów, akcja gdańskiego MOPR, odbędzie się w sobotę,
Jerzy Pinkas/gdansk.pl


Pod hasłem „Weź bilet i skasuj długi” w tramwaju będzie prowadzona szeroka akcja poradniczo – edukacyjno – pomocowa. Wsiadający pasażerowie będą mogli skonsultować się m.in. z prawnikami, doradcami oraz ze specjalistami Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańskich Nieruchomości czy Pomorskiej Izby Adwokackiej.

- Gdańsk jest jednym z pierwszych miast w Polsce, które na szeroką skalę postanowiło wesprzeć mieszkańców w walce z zadłużeniem – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Bezpieczeństwo mieszkańców, także to ekonomiczne, jest dla nas niezwykle ważne. Każda rodzina, która wpadnie w finansowe tarapaty musi mieć poczucie, że z problemem nie jest sama. Może liczyć na fachową, kompleksową pomoc między innymi instytucji miejskich i organizacji pozarządowych.


Jak wyjść z pętli kredytowej? Jak rozłożyć spłatę na raty?

Tematem przewodnim tegorocznego Gdańskiego Dnia bez Długów są najczęściej spotykane długi konsumenckie, których spłata – choć wydaje się najprostsza – często prowadzi do poważnych, życiowych dramatów. Specjaliści podpowiedzą m.in. jak wyjść z pętli kredytowej, rozłożyć spłatę na raty czy też ogłosić upadłość konsumencką. Prawnik z MOPR wskaże, gdzie i na jakie wsparcie może liczyć rodzina, która nie radzi sobie z wydatkami, ma długi wynikające np. z utraty pracy czy zaciągniętych, chorobowych zobowiązań. Podpowie, jak prawidłowo zaplanować domowy budżet.

W sobotę w godzinach od 9 do 13 w Gdańskim Centrum Świadczeń przy ul. Powstańców Warszawskich 25 działać też będzie punkt konsultacyjno – doradczy m.in. dla osób zainteresowanych możliwością uzyskania świadczeń dla dzieci, dofinansowań do opłat za lokal i energię.   

Organizacja IV Gdańskiego Dnia bez Długów wynika z realizowanego w mieście Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych. Do skorzystania z pomocy specjalistów zachęcają mieszkańców: główny koordynator akcji, Centrum Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych oraz partnerzy: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Gdańskie Nieruchomości, Gdańskie Centrum Świadczeń, Pomorska Izba Adwokacka, Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Elbląskie Centrum Mediacji, Towarzystwo Pomocy im św. Brata Alberta, Wojewódzki Urząd Pracy, UKE i Kancelaria Radców Prawnych Kasprzyk – Waliszewski.   


Jak nie popaść w długi  – spotkanie w piątek w Oliwie

W ramach edukacji prawnej prowadzonej przez gdański MOPR na rzecz seniorów i młodzieży, w piątek 16 listopada o godz. 13, zapraszamy mieszkańców Oliwy na spotkanie „Jak nie popaść w długi”. Odbędzie się ono w siedzibie Rady Dzielnicy przy ul. Opata Rybińskiego 10. Prawnik współpracujący z Ośrodkiem m.in. omówi z uczestnikami najczęstsze przypadki finansowych tarapatów. Doradzi możliwe sposoby wyjścia z opresji.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze
Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze