Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Good bye, Panie Owen. Lechia zwalnia trenera - kto będzie nowym?

Walijczyk Adam Owen nie jest już trenerem piłkarzy Lechii Gdańsk. W sobotę, 3 marca, taką decyzję ogłosiły władze klubu. To skutek serii złych wyników meczowych. Razem z Owenem odchodzą jego najbliżsi współpracownicy. Nazwisko nowego trenera Lechii ma być podane na konferencji prasowej w poniedziałek, 5 marca. Według nieoficjalnych informacji, ma to być Piotr Stokowiec.

Good bye, Panie Owen. Lechia zwalnia trenera - kto będzie nowym?
A
A
data publikacji: 03 marca 2018 r.

Jedna z najradośniejszych chwil w czasie przygody Adama Owena z Lechią Gdańsk - walijski trener po wygranych 1:0 derbach Trójmiasta z Arką w Gdyni (listopad 2017 r.)
Jedna z najradośniejszych chwil w czasie przygody Adama Owena z Lechią Gdańsk - walijski trener po wygranych 1:0 derbach Trójmiasta z Arką w Gdyni (listopad 2017 r.)
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Lechia zajmuje w tabeli T-Mobile Ekstraklasy dopiero 12. miejsce i w tym sezonie nie ma już praktycznie szans na grę w tzw. grupie mistrzowskiej. To znacznie poniżej aspiracji sportowych i możliwości klubu, który w poprzednim sezonie walczył o miejsce w pierwszej trójce najlepszych polskich drużyn piłkarskich. 

Piotr Stokowiec jest starszy od Adama Owena o osiem lat i ma też nieporównywalnie większe doświadczenie w prowadzeniu drużyn ligowych. Był m.in. trenerem Jagielloni Białystok i Zagłębia Lubin. Według Radia Gdańsk podpisanie kontraktu nie jest jednak pewne, bowiem Stokowcem interesuje się również Lech Poznań i jeśli w niedzielę, 4 marca, "kolejorz" przegra w stolicy z Legią Warszawa, to Lech prawdopodonie zwolni aktualnego chorwackiego trenera Nenada Bielicę i zaproponuje tę osadę Stokowcowi. Nietrudno się domyślić jaki będzie wybór, skoro Lechia ma dokończyć sezon zaledwie w grupie "spadkowej", podczas gdy Lech - w "mistrzowskiej". 

TREŚĆ OFICJALNEGO KOMUNIKATU OPUBLIKOWANEGO W SOBOTĘ, 3 MARCA:

Decyzją władz klubu Adam Owen nie będzie już pełnił roli trenera pierwszego zespołu Lechii Gdańsk. Ze sztabu szkoleniowego Biało-Zielonych odejdą także drugi trener Lee McCulloch, analityk Matt Newton oraz szkoleniowiec bramkarzy Andrzej Woźniak.

Adam Owen do Lechii dołączył przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018. Najpierw pełnił funkcję jednego z asystentów trenera Piotra Nowaka, zaś 27 września 2017 roku objął posadę pierwszego szkoleniowca Biało-Zielonych. Pod jego wodzą Lechia rozegrała 16 meczów w LOTTO Ekstraklasie, w których zwyciężyła czterokrotnie, sześciokrotnie remisowała i poniosła sześć porażek.

Adamowi Owenowi, a także Lee McCullochowi, Mattowi Newtonowi i Andrzejowi Woźniakowi dziękujemy za pracę dla Lechii i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Informacja o obsadzie stanowiska trenera pierwszego zespołu Lechii Gdańsk, a także jego współpracowników, zostanie podana w poniedziałek podczas konferencji prasowej.

Biuro Prasowe Lechia Gdańsk S.A

-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl