PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dziecięca Sesja Rady Miasta. Uczniowie gdańskich szkół wcielili się w radnych. FOTORELACJA

Dziecięca Sesja Rady Miasta. Uczniowie gdańskich szkół wcielili się w radnych. FOTORELACJA
W poniedziałek, 4 czerwca, Rada Miasta Gdańska zaprosiła uczniów gdańskich szkół do udziału w Dziecięcej Sesji Rady Miasta Gdańska, która zorganizowano już po raz osiemnasty z okazji Światowego Dnia Dziecka. Tematem tegorocznej edycji był „GDAŃSK - MIASTEM RÓWNEGO TRAKTOWANIA”.
Młodzi radni rozmawiali o interesujących ich tematach, dyskutowali a potem głosowali
Młodzi radni rozmawiali o interesujących ich tematach, dyskutowali a potem głosowali
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Na sesję zaproszeni zostali uczniowie klas szóstych i siódmych, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce i jednocześnie są aktywni w działalności pozalekcyjnej (wolontariat, działalność społeczna, sportowa itp.). Sesja zaplanowana była w godzinach 10.00-12.00 w Wielkiej Sali Obrad Nowego Ratusza przy ul. Wały Jagiellońskie 1 w Gdańsku. Tematem tegorocznej sesji był „GDAŃSK - MIASTEM RÓWNEGO TRAKTOWANIA”.

Uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się na ważne dla nich zagadnienia, dyskutowania oraz pracy nad uchwałami. O czym dyskutowali najchetniej? 

- Mówili o równym dostępie do szkół i placów zabaw dla osób niepełnosprawnych, równym traktowaniu uczniów innej narodowości, tolerancji dla osób mniej uzdolnionych lub niepełnosprawnych intelektualnie, równym dofinansowywaniu sportów męskich i żeńskich - wylicza Wioletta Krewniak z Biura Rady Miasta Gdańska. - Padł także wniosek o darmowe muzea i teatry dla wycieczek szkolnych oraz o integrację środowiska szkolnego w Gdańsku, wymiany uczniów między szkołami. Potem w grupach wypracowano najważniejsze punkty, które przegłosowano.

W trakcie obrad uczniowie mogli liczyć na pomoc radych Miasta Gdańska: przewodniczącego Bogdana Oleszka, wiceprzewodniczącej Agnieszki Owczarczak, Beaty Dunajewskiej oraz Emilii Lodzińskiej. Radni wprowadzili młodsze koleżanki i kolegów w zagadnienia związane z pracą rady, zakresem jej działalności oraz pokazali jak korzystać z elektronicznego systemu do głosowania.

Na koniec uczniowie otrzymali upominki oraz Certyfikaty Radnego.

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl