PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dyskusje, warsztaty, rękodzieło, trening. Organizacje pozarządowe zapraszają

Dyskusje, warsztaty, rękodzieło, trening. Organizacje pozarządowe zapraszają
Panel dyskusyjny w Centrum Praw Kobiet, rękodzieło dla seniorów w domu sąsiedzkim, warsztaty dla mam -  to niektóre z wydarzeń zorganizowanych w grudniu 2018 roku przez gdańskie organizacje samorządowe dla mieszkańców Gdańska.
Grudniowe aktywności, na które zapraszają gdańskie organizacje pozarządowe. Można m.in. wziać udział w treningu charytatywnym organizowanym przez Run beach morning
Grudniowe aktywności, na które zapraszają gdańskie organizacje pozarządowe. Można m.in. wziać udział w treningu charytatywnym organizowanym przez grupę Run Beach Morning
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Gdański Oddział Centrum Praw Kobiet zaprasza 14 grudnia 2018 roku na panel dyskusyjny “Mężczyźni przeciwko przemocy wobec kobiet” o mężczyznach działających w obronie kobiet doświadczających przemocy.

- Potrzebna jest otwarta dyskusja społeczna, z udziałem kobiet i mężczyzn, na temat tego, co mogą zrobić mężczyźni, by przeciwdziałać przemocy wobec kobiet - mówią organizatorzy panelu. - Bez udziału mężczyzn nie jest możliwe wyeliminowanie przemocy czy osiągnięcie równego statusu kobiet i mężczyzn.

Ważne jest zatem, by opowiedzieć i dyskutować o historii i założeniach ruchu mężczyzn przeciwko przemocy wobec kobiet oraz o przykładach możliwych do podjęcia działań, takich jak np. White Ribbon Campaign (Kampania Białej Wstążki), Man Can Stop Rape (Mężczyźni mogą powstrzymać gwałty), Promundo czy Manforchange.

Panel odbędzie się w piątek, 14 grudnia, w godzinach 18.00 - 20.00 w Centrum Praw Kobiet przy ulicy Gdyńskich Kosynierów 11 (I piętro, sala konferencyjna). Prowadzenie: dr Barbara Kijewska


Rękodzieło dla seniorów

Warsztaty rękodzieła dedykowane seniorom odbywają się w Domu Sąsiedzkim w Pałacu przy al. Grunwaldzkiej 5 w Gdańsku. Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa w środy o godzinie 16.00. W programie zajęć m.in. malowanie na porcelanie oraz wykonywanie maskotek na szydełku. Na pierwsze spotkanie trzeba przynieść swój talerzyk, filiżankę, naczynia itp.

Ze względu na charakter warsztatów ilość miejsc jest ograniczona. Organizatorzy proszą o zapisy pod adresem e-mail: dom.sasiedzki@fundacjarc.org.pl lub pod numerem telefonu 58 344 40 39. Zajęcia prowadzi Katarzyna Gabryelczyk.


Klub Mam w Pałacu

W ramach cotygodniowych spotkań w Pałacu przy al. Grunwaldzkiej 5 w Gdańsku mamy mają okazję spotkać się z miłym i bezpiecznym miejscu, wypić kawę lub herbatę, porozmawiać na każdy temat, podzielić się doświadczeniem w czasie gdy ich dzieci bawią się pod ich okiem i zdobywają pierwsze umiejętności społeczne.

W ramach klubu organizowane są również różnego rodzaju warsztaty i spotkania tematyczne. Dzieląc się wzajemnym doświadczeniem mamy tworzą koła samokształceniowe dotyczące rodzicielstwa, budowania relacji i rozwoju osobistego. Spotkania klubu są z założenia bezpłatne, a na cotygodniowe spotkania nie ma konieczności zapisów, najbliższe 13 grudnia 2018 roku.

Liderką klubu jest Anna Rogalska-Bućko, doradca rodzinny, dietetyk, a prywatnie żona i mam trójki dzieci w wieku 7,5, 4,5 i 2 lata


Trening charytatywny

Szczytnym celem tej akcji jest pomoc w poprawie tragicznych warunków mieszkalnych chorej na zespół Retta Tatiany. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Jej historia jest opisana tutaj.

W ramach pomocy organizatorzy przygotowali na 16 grudnia 2018 roku (godz. 9.00) trening w Teatrze Leśnym, gdzie zdjęcia wychodzą cudownie, a treningi zapadają w pamięć na długie miesiące. Organizatorem jest znana pomorskim fanom aktywności sportowej grupa Run Beach Morning, która serdecznie zaprasza wszystkich miłośników ruchu.

Organizatorzy informują i proszą o zabranie:

- stroju termoaktywnego, czapki, wiatrówki i butów w teren

- włóżenie do kieszeni kwoty, którą chcemy wesprzeć Tatianę

- 300 metrów od miejsca jest bezpłatny parking samochodowy

- informacje o depozycie będą w przypiętym wpisie na wydarzeniu

- całe wydarzenie trwa maksymalnie 3h

- rozdamy ciepłą herbatę

na wydarzeniu będzie wyzwanie z nagrodami, którego szczegóły będą zawarte w przypiętym wpisie na tablicy wydarzenia.oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl