PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Dwie ważne książki Instytutu Kaszubskiego o Gdańsku i gdańszczanach. Zobacz, jak przebiegało spotkanie promocyjne
Dwie ważne książki Instytutu Kaszubskiego o Gdańsku i gdańszczanach. Zobacz, jak przebiegało spotkanie promocyjne
- “Miasto ma nie tyle tożsamość, co tożsamości”, konkludują autorzy i ta konkluzja, w moim przekonaniu, przebudowuje dyskurs o tożsamości Gdańska, prowadzony przez gdańską elitę od drugiej połowy lat osiemdziesiątych - ocenił Jarosław Zalesiński, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Obie książki dobrze korespondują z tą opinią.
Obie książki są lekturą obowiązkową dla miłośników Gdańska
Obie książki są lekturą obowiązkową dla miłośników Gdańska
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Wieczór promocyjny dwóch nowych pozycji wydawniczych Instytutu Kaszubskiego w Gdańsku odbył się w Oliwskim Ratuszu Kultury, w środę, 22 maja. Obie książki są wręcz obowiązkowymi lekturami dla miłośników naszego miasta. “Współczesne oblicza tożsamości gdańszczan” to praca zbiorowa socjologów z Uniwersytetu Gdańskiego, będąca zwieńczeniem półtorarocznej pracy badawczej.

- Takiej książki dotąd nie było - zapewnia prof. Cezary Obracht-Prondzyński, który jest jednym z sześciorga współautorów. Nazwiska pozostałych badaczy to: Karolina Ciechorska-Kulesza, Tomasz Grabowski, Lesław Michałowski, Krzysztof Stachura, Piotr Zbieranek.

 

ZOBACZ ZAPIS WIDEO SPOTKANIA W OLIWSKIM RATUSZU KULTURY:

 

 

Druga z książek, promowanych tego wieczora w Oliwskim Ratuszu Kultury, jest nie mniej ważna. To “Kaszubski wanożnik po Gdańsku” - przewodnik po miejscach w naszym mieście, szczególnie istotnych dla Kaszubów. Autorami tej pozycji są dr Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk i prof. Cezary Obracht-Prondzyński.

W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, m.in. prezydent Gdańska Aleksander Dulkiewicz.

Obie książki powstały z inspiracji śp. prezydenta Pawła Adamowicza. Można je nabyć w dobrych kięgarniach lub w siedzibie Instytutu Kaszubskiego w Gdańsku, ul. Straganiarska 20-22, tel. 58 346 22 31.

 

ZOBACZ FOTOGALERIĘ:

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl