PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Dwaj zawodnicy Lechii dostali Medale Prezydenta Gdańska. Za co? [WIDEO I ZDJĘCIA]
Dwaj zawodnicy Lechii dostali Medale Prezydenta Gdańska. Za co? [WIDEO I ZDJĘCIA]
Bramkarz Mateusz Bąk i ofensywny pomocnik Piotr Wiśniewski odwiedzili w piątek prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz uhonorował ich na zakończenie kariery zawodniczej - obaj dostali po pamiątkowym medalu, dyplomie uznania i szklanym wazonie z wygrawerowanym herbem Gdańska. Wiadomo już co będą robić po zawieszeniu butów na kołku.

Spotkanie zasłużonych piłkarzy z Pawłem Adamowiczem
Spotkanie zasłużonych piłkarzy z Pawłem Adamowiczem
zdj. Grzegorz Mehring/ www.gdansk.pl
 

Spotkanie odbyło się w gabinecie prezydenta Gdańska, w piątek 2 czerwca, o godz. 13.

- Swoją grą i oddaniem barwom klubowym przez lata dawaliście dobry przykład młodzieży - podkreślał prezydent Adamowicz. - Wykonaliście dobrą robotę dla Gdańska. To dla mnie zaszczyt i przyjemność, że mogę wam osobiście podziękować.

Zobacz wideo ze spotkania

Obaj piłkarze podkreślali wkład Miasta w rozwój Lechii, w imieniu klubu po raz kolejny zaprosili prezydenta Adamowicza do obejrzenia na żywo arcyważnego meczu z Legią w Warszawie. Po spotkaniu prezydent Gdańska ma ze stolicy wracać z piłkarzami samolotem wyczarterowanym przez klub. Zależnie od wyniku Lechia może już wówczas być mistrzem Polski albo wywalczyć grę w europejskich pucharach. W razie porażki, gdańszczanie zakończą rozgrywki ligowe na czwartym miejscu.

Jak będzie?

- Zobaczymy - mówią obaj piłkarze. - Drużyna na pewno da z siebie wszystko.

Prezydent Adamowicz nie ukrywa że jest zapalonym kibicem Lechii od dzieciństwa. Jego brat Piotr jako nastolatek został wezwany na kolegium ds. wykroczeń za rzekomy udział w kibicowskich burdach w Bydgoszczy, po meczu Lechii z Zawiszą.

- Brat był na tym meczu, ale na pewno nie biegał z dwumetrowym łańcuchem, ani nikogo nie bił. Po prostu milicjanci spisali go, a ponieważ chcieli mieć jak najwięcej ukaranych, założyli sprawę - dodał prezydent. - Zresztą Piotr wybronił się potem przed kolegium.

- Może lepiej żeby pana przeciwnicy z Prawa i Sprawiedliwości nie dowiedzieli się o tej historii - zażartował Mateusz Bąk.

- A niech się dowiadują - odparł prezydent Adamowicz. - Oni zresztą mogliby ten incydent uznać za coś w rodzaju chwalebnej ofiary.

Mateusz Bąk
Mateusz Bąk
zdj. Grzegorz Mehring/ www.gdansk.pl

Mateusz Bąk (ur. 24 lutego 1983 w Pruszczu Gdańskim) – polski piłkarz, występujący na pozycji bramkarza. Jest wychowankiem Jantara Pruszcz Gdański. Wcześniej grał m.in. w GKS Bełachatów, Wiśle Płock i Podbeskidziu Bielsko - Biała

Piotr Wiśniewski
Piotr Wiśniewski
zdj. Grzegorz Mehring/ www.gdansk.pl

Piotr Wiśniewski (ur. 11 sierpnia 1982 w Starogardzie Gdańskim) – polski piłkarz, grający na pozycji pomocnika w Lechii Gdańsk. Wcześniej występował w Wierzycy Starogard Gdański i Kaszubii Kościerzyna. W Ekstraklasie rozegrał 181 spotkań i strzelił 31 goli.

- Obaj dostaliśmy od klubu propozycję dalszej pracy w Lechii - mówi Mateusz Bąk. - Będę trenerem młodych bramkarzy.

- Ja zajmę się skautingiem, będę poszukiwał młodych talentów piłkarskich - zapowiada Piotr Wiśniewski.

28 maja 2017 w meczu z Pogonią Szczecin, Piotr Wiśniewski i Mateusz Bąk pożegnali się z gdańską publicznością.