PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Dwa Złote Wachlarze dla Gdańska! To nagrody Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji
Dwa Złote Wachlarze dla Gdańska! To nagrody Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji
Gdańsk został wyróżniony za konsekwentne działania na rzecz wspierania integracji migrantów. Urząd Miejski w Gdańsku otrzymał nagrodę Złote Wachlarze 2016 w kategorii instytucja, nagrodzony został również nagrodą publiczności. To pierwszy taki podwójny sukces w historii nagrody!

Złote Wachlarze 2016 dla Urzędu Miejskiego w Gdańsku
Złote Wachlarze 2016 dla Urzędu Miejskiego w Gdańsku
Materiały prasowe

Celem konkursu "Złote Wachlarze” jest uhonorowanie Osoby oraz Instytucji, które przyczyniają się do wspierania integracji migrantów w Polsce, stymulowania rozwoju społeczno-gospodarczego poprzez migracje lub budowania dobrych praktyk w zakresie zarządzania migracjami.

Konkurs Złote Wachlarze organizowany jest przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM).

W tegorocznej edycji konkursu, w kategorii Instytucje nominacje otrzymali: Fundacja Polskie Forum Migracyjne, Gmina Wrocław, Stowarzyszenie Interkulturalni PL oraz Urząd Miejski w Gdańsku.

Nagroda dla Gdańska

W uzasadnieniu nominacji gdańskiego magistratu napisano:

za inicjowanie i wprowadzanie systemowych działań w Gdańsku wspierających kompleksowe podejście do integracji migrantów w Gdańsku, w tym: uwzględnianie wielowymiarowości i kompleksowości procesu integracji, uwzględnienie powiązań między zarzadzaniem migracjami, wspieraniem integracji a wykorzystaniem potencjału rozwojowego migracji dla dalszego rozwoju miasta Gdańska, włączanie migrantów w planowanie i realizację działań; współpraca z władzami i innymi instytucjami lokalnymi oraz innymi organizacjami z całej Polski i z zagranicy działającymi w obszarze integracji migrantów, korzystanie z doświadczeń i wiedzy ekspertami, przyjęcie i wdrażanie Modelu Integracji.


Nagrody zostały wręczone podczas gali „Złotych Wachlarzy”, która odbyła się w czwartek, 15 grudnia. 


Przypomnijmy, iż w 2014 Złote Wachlarze w kategorii instytucja odebrało Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantów działające w Gdańsku.


O gdańskim Modelu Integracji Imigrantów można przeczytać na:

Gdański Model Integracji Imigrantów przyjęty przez radnych

Zobacz jak działa Gdański Model Integracji Imigrantów

12 imigrantów będzie doradzać prezydentowi Gdańska. Kim są?Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze
Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze