PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Duże zmiany w ruchu drogowym na Stogach. Zmiany także dla autobusów

Duże zmiany w ruchu drogowym na Stogach. Zmiany także dla autobusów
W piątek wieczorem, 7 lutego, planowane jest wprowadzenie zmian w tymczasowej organizacji ruchu na Stogach. O godzinie 23.30 zostanie otwarte połączenie ul. Siennej z ul. Wosia Budzysza. Jednocześnie zostanie zamknięty fragment ul. Stryjewskiego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Skiby. W związku z tym nastąpi także czasowa zmiana tras linii autobusowych. Nowe rozwiązania mają funkcjonować do maja.
Trwa budowa torów tramwajowych na Stogach. Skrzyżowanie ulic Sienna i Wosia Budzysza zostanie otwarte
Trwa budowa torów tramwajowych na Stogach. Skrzyżowanie ulic Sienna i Wosia Budzysza zostanie otwarte
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Trwa realizacja zadania związanego z przebudową infrastruktury tramwajowej w ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej w ramach GPKM - Etap IVa.

Realizacja inwestycji podzielona została na trzy odcinki. Pierwszy z nich obejmuje ul. Budzysza, na wysokości od skrzyżowania z ul. Sucharskiego do skrzyżowania z ul. Skiby. Drugi odcinek dotyczy ul. Stryjewskiego od skrzyżowania z ul. Skiby do skrzyżowania ul. Nowotnej z ul. Kruczą oraz pętli ”Pasanil". Trzeci odcinek obejmuje ul. Nowotną od ul. Kruczej do pętli "Stogi Plaża". W ramach inwestycji przebudowany zostanie również układ drogowy wraz z chodnikami, zjazdami i ciągami pieszo-rowerowymi. Dzięki realizacji tej inwestycji dojazd na plażę na Stogach będzie zdecydowanie przyjemniejszy i bardziej komfortowy.

W związku z pracami w piątek wieczorem, 7 lutego, nastąpią kolejne zmiany w ruchu drogowym.

- Kierowcy, którzy będą jechali z okolic ulicy Sucharskiego w kierunku Górek Zachodnich powinni kierować się ulicą Sienną, która jest dwukierunkowa. Z kolei kierowcy jadący w kierunku plaży powinni poruszać się ulicą Wosia Budzysza, która także jest dwukierunkowa. Ulica Zimna będzie drogą zamkniętą, bez możliwości wjazdu na ulicę Stryjewskiego - wylicza Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Aby dostać się z ulicy Siennej w okolice ulicy Stryjewskiego będzie można wybrać objazd ulicą Kaczeńce (wyłącznie dla samochodów osobowych) bądź włączyć się z ulicy Siennej w ulicę Wosia Budzysza.

Od piątku, 7 lutego, zamknięty będzie chodnik na wysokości Elektromontażu.

Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca maja.


ZOBACZ ZMIANY NA MAPIE

mapa stogi mala

 

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z w/w pracami drogowymi w rejonie Stogów nastąpią zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych. Dodatkowo, pasażerowie linii N8 zyskają jeszcze jedną parę połączeń.

Linie 111 i N8

- od soboty, 08.02.2020 r. od pierwszych porannych kursów (dla linii nocnej N8 zmiana nastąpi już w noc z piątku na sobotę, 07.02/08.02.2020 r., począwszy od pierwszego kursu wykonywanego o godz. 23:24 z przystanku „Górki Zachodnie”), autobusy w kierunku Centrum będą kursować zmienioną trasą. Od przystanku „Tamka” [9941] do przystanku „Sucharskiego” [1050] linie 111 i N8 pojadą ulicami: … Tamka – Sienna – Budzysza - … i dalej po stałej trasie,

- odjazdy z przystanku „Górki Zachodnie” [139] w kierunku Centrum zostaną opóźnione dla linii 111 o 3, a dla linii N8 o 2 minuty.

Linia N8

- w noc z soboty na niedzielę, 08.02/09.02.2020 r. zmieni się rozkład nocnej linii autobusowej N8. Pasażerowie zyskają parę dodatkowych kursów: o godz. 23:30 z Dworca Głównego i o godz. 23:56 z Górek Zachodnich.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl