Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Drzewka choinkowe. Co z nimi robić, gdzie i do kiedy wyrzucać

Po zakończonym okresie świątecznym żywe drzewka, które ozdabiały nasze domy są już zazwyczaj wynoszone do altanek śmietnikowych. Odbierane będą do 15 lutego. Przedstawiamy, jak tak takie drzewka należy właściwie przygotować do odbioru przez miejskie służby.

Drzewka choinkowe. Co z nimi robić, gdzie i do kiedy wyrzucać
A
A
data publikacji: 03 stycznia 2018 r.

Drzewka, które podczas świąt pełniły rolę choinki, będą odbierane do 15 lutego
Drzewka, które podczas świąt pełniły rolę choinki, będą odbierane do 15 lutego
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Świerki, jodły i inne drzewka, które podczas świąt Bożego Narodzenia ozdabiały nasze domy i mieszkania w okresie od 2 stycznia do 15 lutego należy pozostawić przy altanach śmietnikowych lub w punktach gromadzenia odpadów w dniu poprzedzającym wywóz odpadów mokrych.

Terminy odbioru odpadów mokrych w danych dzielnicach Gdańska można sprawdzić na stronie internetowej.

Odbiory w poszczególnych dzielnicach odbywają się zazwyczaj dwa, trzy razy w tygodniu, dlatego warto sprawdzić wcześniej, na jaki przypadają dzień, by drzewko długo nie stało w miejscach gromadzenia odpadów.


Jak przygotować drzewko do odbioru?:

Drzewko musi być bez ozdób, bez dodatkowych opakowań foliowych czy kartonowych. Nie wrzucamy do pojemnika na śmieci, a zostawiamy przy altanie śmietnikowej lub w punkcie gromadzenia odpadów. 


Zarządcy budynków wielolokalowych mają możliwość zamówienia specjalnego kontenera na odpady zielone w firmie SUEZ obsługującej wywóz śmieci. Wówczas termin podstawienia, warunków gromadzenia drzewek i odbioru kontenera jest ustalany indywidualnie.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl