PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Drużynowe Mistrzostwa Europy w motocrossie. Dwa dni rywalizacji na najwyższym poziomie

Drużynowe Mistrzostwa Europy w motocrossie. Dwa dni rywalizacji na najwyższym poziomie
Ponad 120 zawodniczek i zawodników z 25 krajów, na liście startowej mistrzowie świata i Europy. W sobotę i niedzielę, 5-6 października, na torze przy ul. Starogardzkiej fanów motocrossu czekają wielkie emocje. Organizatorzy zapowiadają sporo atrakcji dla kibiców wokół toru. 
Podczas zawodów będzie można podziwiać nie tylko perfekcyjną jazdę, ale także wysokie skoki
Podczas zawodów będzie można podziwiać nie tylko perfekcyjną jazdę, ale także wysokie skoki
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

- Federacje zrzeszone w FIM-Europe mogą wystawić po jednej drużynie damskiej złożonej z dwóch zawodniczek oraz jednej drużynie męskiej złożonej z czterech zawodników - wyjaśnia Paweł Kurajk z Gdańskiego Auto Moto Klubu, który jest organizatorem Drużynowych Mistrzostw Europy w motocrossie.

Zawody rozgrywane będą na torze przy ul. Starogardzkiej w sobotę i niedzielę, 5-6 października. Dzień wcześniej - w piątek, 4 października, o godz. 18.00 - w Forum Gdańsk będzie prezentacja uczestników. Tam fani mogą zrobić sobie zdjęcie czy wziąć autograf m.in. od polskich reprezentantów: Joanny Miller i Karoliny Jasińskiej oraz Szymona Staszkiewicza, Marcina Bandosza, Jakuba Kowalskiego i Olafa Włodarczaka. Wstęp wolny. 


W sobotę, 5 października, odbędą się przejazdy treningowe oraz kwalifikacyjne. Kwalifikacje rozpoczną się po godz. 13:00 i potrwają do 17:00. W niedzielę, 6 października, uroczyste otwarcie zawodów o godz. 10:00. Ostatni wyścig przewidziano o 16:30. Po nim ceremonia wręczenia medali i pucharów. 

Na oba dni startów obowiązuje jeden wspólny bilet: normalny 30 zł, ulgowy 10 zł. Wstęp bezpłatny dla dzieci do lat 7 oraz osób niepełnosprawnych.

Organizatorzy zapowiadają sporo atrakcji dla kibiców wokół toru. 

Dla najmłodszych przygotujemy plac zabaw, wojskową strefę poszukiwania skarbów, udostępnimy także przejażdżki na motocyklach czy wystawę pojazdów zabytkowych. Wszyscy znajdą coś dla siebie - zapewnia Kurajk.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl