PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
FETA 2018. Drugi dzień też pod znakiem deszczu. Zobacz zdjęcia z festiwalu
FETA 2018. Drugi dzień też pod znakiem deszczu. Zobacz zdjęcia z festiwalu
Jeden spektakl przerwany, drugi odwołany - tak wygląda rachunek FETY za piątek, 13 lipca 2018 r.. Ale aktorzy i widzowie nie poddają się, a pogoda poprawia i dzisiaj ma być już sucho i ciepło. W programie - największa z gwiazd festiwalu „Galileo” teatru Cie Deus Ex Machina.
Piątek
Piątek. Aktrozy Teatro SÓ musieli przerwać spektakl "Sorriso"
Karol Stańczak/FETA

W piątek znów padało. Aktorzy portugalskiego Teatro SÓ musieli przerwać spektakl "Sorriso" i nie zagrali go też później o godz. 20.

Z pogodą zmagał się też 23-letni klaun Godot. Wcielający się w tę rolę aktor Rui Paixão jest bardzo popularny w Portugalii. Jego występ "Lullaby" - zabawny, bazujący na interakcji z publicznością, rozpoczęto z ponad półgodzinnym opóźnieniem. Szansa na zobaczenie jeszcze raz tego charyzmatycznego aktora pojawi się w niedzielę, 15 lipca o godz. 16.

W deszczu grały też aktorki krakowskiej Akcji Ważka i balansowały na szczudłach Hiszpanki z Cia. Maduixa. Ten ważny, dotykający kobiecości spektakl "Mulïer" można obejrzeć jeszcze dziś, w sobotę 14 lipca o godz. 20.

Pogody nie ulękli się tancerze z zespołu HURyCAN, o których występ martwili się organizatorzy. Artyści osuszyli swoją wykładzinę baletową i widzowie FETY mogli podziwiać ich nagradzany na całym świecie spektakl - „Asuelto”. Zatańczą jeszcze raz w niedzielę, 15 lipca o godz. 16.30.

Dzisiaj zaś, w sobotę 14 lipca, o godz. 23 (Reduta Wyskok) czeka nas występ teatru Cie Deus Ex Machina z największym spektaklem tegorocznej FETY - „Galileo”.

Zanim go obejrzymy powspominajmy, jak było w piątek na FECIE.

CZYTAJ: 22. FETA. Od czwartku oglądaj festiwal teatrów ulicznych PROGRAM

FETA 2018. “Cafe Eurøpa” i kolorowy, choć deszczowy początek festiwalu

Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze