PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Druga, a dla uprawnionych trzecia dawka. Mobilny Punkt Szczepień kontynuuje swoją pracę

Druga, a dla uprawnionych trzecia dawka. Mobilny Punkt Szczepień kontynuuje swoją pracę
W poniedziałek, 4 października, rozpoczęło się podawanie drugich dawek, a dla osób uprawnionych - także trzeciej dawki szczepionki. Ostatniego dnia września zakończył się pierwszy etap szczepień przeciwko COVID-19 przy gdańskich szkołach. Od 13 do 30 września zaszczepiło się 185 uczniów oraz 82 dorosłych. 
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
- Na koniec września w Gdańsku mamy zaszczepionych 55% osób w przedziale wiekowym 12-19 lat. Jako samorząd podjęliśmy dobrą decyzję - mówi prezydent Aleksandra Dulkiewicz
- Na koniec września w Gdańsku mamy zaszczepionych 55% osób w przedziale wiekowym 12-19 lat. Jako samorząd podjęliśmy dobrą decyzję - mówi prezydent Aleksandra Dulkiewicz
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

 

- Analizując te dane, wydaje się, że w tym czasie mogło zaszczepić się więcej osób. Należy te liczby zestawić z inną daną. Na koniec września w Gdańsku mamy zaszczepionych 55% osób w przedziale wiekowym 12-19 lat. Jako samorząd podjęliśmy dobrą decyzję, bo nawet dla tych nieco ponad 250 osób warto było ten autobus uruchomić. Każda zaszczepiona osoba, to gwarancja tego, że będziemy mogli normalnie żyć. Dlatego kontynuujemy ten program i zapraszamy wszystkich do korzystania z Mobilnego Punktu Szczepień - mówiła na poniedziałkowej konferencji Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. 

Choć program skierowany jest przede wszystkim do uczniów i uczennic gdańskich szkół, to z usług Objazdowego Punktu Szczepień skorzystać może każda osoba, która pojawi się na terenie jego stacjonowania i wyrazi chęć przyjęcia szczepionki bez względu na wiek oraz narodowość.

Szczegółowy harmonogram miejsc, w których od 4 do 21 października możliwe będzie zaszczepienie się, dostępny jest w załączniku.

- Zachęcamy do szczepienia wszystkie osoby bez względu na pochodzenie, czy obecny status. Z możliwości Mobilnego Punktu Szczepień mogą skorzystać zarówno dzieci, które pochodzą z rodzin repatrianckich czy emigranckich, ale to także możliwość dla osób z doświadczeniem bezdomności czy takich, które z różnych powodów nie chcą korzystać z przychodni. Im większy odsetek osób zaszczepionych w całej społeczności, tym będziemy bezpieczniejsi, a młodzież nie będzie musiała przechodzić na zdalny tryb nauczania. - mówiła Monika Chabior, zastępczyni prezydenta ds. rozwoju społecznego i równego traktowania. 

W Objazdowym Punkcie Szczepień możliwe jest zaszczepienie przeciw COVID-19 uczniów w wieku od 12 do 17 roku życia dwudawkową szczepionką Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech, natomiast wszystkie osoby powyżej 17 roku życia mogą skorzystać zarówno z tej pierwszej propozycji, jak i jednodawkowej szczepionki COVID-19 Vaccine Janssen. 

W wypadku szczepień dwudawkowych można przyjść i skorzystać również z pierwszej dawki szczepienia w terminach podanych w harmonogramie szczepień drugą dawką. W takiej sytuacji, na szczepienie drugą dawką będzie się można udać do Punktu Szczepień w Szpitalu św. Wojciecha (budynek M), który jest czynny:

  • poniedziałek: godz. 09.00 – 20.00 
  • wtorek, środa, czwartek, piątek: godz. 08.00 -15.30 

Bezpośredni telefon do punktu szczepień: 518 072 896 (nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji na szczepienie).

W Objazdowym Punkcie Szczepień można się również zaszczepić trzecią dawką szczepionki przez osoby do tego uprawnione. Warunkiem koniecznym jest upływ pełnych 6 miesięcy od przyjęcia drugiej dawki szczepionki lub szczepionki jednodawkowej. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia dedykowaną szczepionką do realizacji szczepienia przypominjącego jest szczepionka Comirnaty Pfizer-BioNTech, niezależnie od rodzaju szczepionki (Pfizer/ AstraZeneca/ Moderna/Vaccine Janssen) zastosowanej uprzednio podczas szczepienia podstawowego I i II dawką.

Patryk RosińskiUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowy
Patryk Rosiński - najnowsze
Patryk RosińskiUrząd Miejski w GdańskuBiuro PrezydentaReferat Prasowy
Patryk Rosiński - najnowsze