Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Drogi przejezdne, komunikacja działa, ale są zakłócenia w ruchu pociągów SKM. ZDJĘCIA CZYTELNIKA

Po czwartkowo-piątkowej ulewie nie ma praktycznie śladu. Komunikacja miejska w Gdańsku funkcjonuje już bez zarzutu, przejezdne są wszystkie drogi. Występują jeszcze zakłócenia na trasach PKM obsługiwanych przez SKM.

Drogi przejezdne, komunikacja działa, ale są zakłócenia w ruchu pociągów SKM. ZDJĘCIA CZYTELNIKA
A
A
data publikacji: 16 lipca 2016 r.

Otrzymaliśmy zdjęcia od naszej Czytelniczki z dzisiejszej porannej (sobota, 16 lipca, godz. 9.30-10.00) przejażdżki rowerowej po Gdańsku. Pani Dorota zaznacza, że wszędzie tam, gdzie przejeżdżała jest czysto a na ulicach panował mały ruch. Jedynie przy węźle Kliniczna uniosił się straszny fetor. 
 

WĘZEŁ KLINICZNA

Dorota

Dorota

Dorota

Dorota

PRZEJAZD KOLEJOWY NA ULICY HALLERA

Dorota

ALEJA ZWYCIĘSTWA

Dorota

BŁĘDNIK

Dorota

Dorota

Komunikacja miejska w Gdańsku funkcjonuje już normalnie.

SKM Trójmiasto informuje natomiast o zakłóceniach w ruchu pociągów na trasach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej obsługiwanych przez SKM. 

1) NIE KURSUJĄ pociągi SKM na odcinku Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Port Lotniczy - Gdańsk Osowa. Pociągi do i z Kartuz oraz do i z Kościerzyny, zaczynają/kończą bieg na stacji Gdańsk Osowa. Na odcinku Gdańsk Osowa - Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Główny podróżni, posiadający bilety jednorazowe i okresowe SKM, mogą skorzystać z usług komunikacji miejskiej uruchamianej przez ZTM Gdańsk.

Dodatkowo pomiędzy stacjami Gdańsk Wrzeszcz i Gdańsk Osowa, została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza, skomunikowana z pociągami SKM, kursującymi pomiędzy stacjami Gdańsk Osowa - Kartuzy oraz Gdańsk Osowa - Kościerzyna. Autobusowa komunikacja zastępcza kursuje w dniach 16 i 17 lipca br., z zastrzeżeniem że zostanie ona odwołana, jeżeli zostanie wznowiony ruch pociągów na odcinku Gdańsk Wrzeszcz - Gdańsk Osowa.

Uwaga!!! Autobusy komunikacji zastępczej nie zatrzymują się na przystankach linii PKM zlokalizowanych pomiędzy stacjami Gdańsk Wrzeszcz i Gdańsk Osowa.

2) NIE KURSUJĄ pociągi SKM na odcinku Gdańsk Osowa - Gdynia Główna. Pociągi do i z Kartuz oraz do i z Kościerzyny, zaczynają/kończą bieg na stacji Gdańsk Osowa. Na odcinku Gdańsk Osowa - Gdynia Główna podróżni, posiadający bilety jednorazowe i okresowe SKM, mogą skorzystać z usług komunikacji miejskiej uruchamianej przez ZTM Gdańsk. Na odcinku Gdańsk Osowa - Gdynia Główna, została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza, autobusy komunikacji zastępczej odjeżdżają sprzed budynku dworca głównego Gdynia Główna oraz sprzed budynku dworca Gdańsk Osowa.

Uwaga!!! Autobusy komunikacji zastępczej nie zatrzymują się na wysokości przystanku Gdynia Wielki Kack.

3) na odcinku Gdańsk Śródmieście - Wejherowo pociągi SKM mogą kursować nieregularnie, z opóźnieniem do kilku minut. Pomiędzy stacjami Sopot - Gdynia Orłowo pociągi SKM kursują, tylko po torze nr 502 (tor w kierunku Gdańska);

SKM informuje także, że bilety ZTM Gdańsk honorowane są w pociągach SKM na odcinku Gdańsk Śródmieście - Gdańsk Żabianka-AWFiS.

Rozkłady jazdy dostępne na stronie: skm.pkp.pl