Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zoo w Oliwie. To był wyjątkowy wieczór dla chorujących dzieci

Ponad setka chorych dzieci - podopiecznych pomorskich hospicjów i szpitali - odwiedziła w piątkowy wieczór, 1 czerwca, Ogród Zoologoczny w Oliwie. "Dream night at the ZOO", czyli noc marzeń w zoo to wyjątkowe wydarzenie. Odbywa się raz w roku, zawsze w pierwszy piątek czerwca. I radość zawsze jest wielka. Wszystko zarejestrowała nasza kamera.

Zoo w Oliwie. To był wyjątkowy wieczór dla chorujących dzieci
A
A
data publikacji: 01 czerwca 2018 r.

Dream night at the ZOO to światowa akcja, którą zapoczątkował w 1996 roku ogród zoologiczny w Rotterdamie. Raz w roku, mali pacjenci, mogą wraz z rodzicami i opiekunami zwiedzać ogrody zoologiczne i poznawać je od kuchni. Po tym, jak w Rotterdamie zrodziła się ta inicjatywa, kolejne, europejskie ogrody bardzo szybko dołączyły do tego wydarzenia. W tym także nasz Gdański Ogród Zoologiczny.

Tegoroczne wydarzenie Dream night at the ZOO przypadło idealnie, bo pokryło się z datą 1 czerwca, czyli z Dniem Dziecka. Najmłodsi w dniu swojego święta mogli karmić zwierzęta, jeździć do woli ciuchcią czy uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich zabawach. Jedną z atrakcji, które dzieci uwielbiają, są przejażdżki na motocyklach. Motocykliści od kilkunastu lat wspierają ZOO w tej wyjątkowej akcji. Policyjny motor także cieszył się olbrzymim zainteresowaniem.

Choć wydarzenie zawsze zaczyna się o tej samej godzinie, tzn. o 18.00, nigdy nie wiadomo, kiedy dokładnie się skończy. Tutaj nie ma ograniczeń czasowych, bo liczy się wyłacznie jedno - świetna zabawa. 

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora