PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Doyle, Pedersen, Woffinden, Zmarzlik... Wielkie ściganie na żużlu

Doyle, Pedersen, Woffinden, Zmarzlik... Wielkie ściganie na żużlu
Czekają nas niezapomniane emocje na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. W dniu 8 lipca o Puchar Nice 1.LŻ rywalizować będą najlepsi zawodnicy pierwszej ligi. Miesiąc później - 5 sierpnia - w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi powalczą m.in. aktualny i byli mistrzowie świata. Do 1 lipca w sprzedaży są łączone bilety na oba wydarzenia.
W Gdańsku latem kibiców czekają dwie duże imprezy żużlowe
W Gdańsku latem kibiców czekają dwie duże imprezy żużlowe
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Okres wakacyjny zapowiada się bardzo atrakcyjnie dla kibiców speedway'a w Gdańsku, Trójmieście i całym województwie pomorskim. Oprócz meczów ligowych zespołu Zdunek Wybrzeże, w lipcu i sierpniu odbędą się dwie indywidualne imprezy z udziałem czołowych zawodników świata.


Puchar Nice 1.LŻ, 8 lipca (niedziela), godz. 14.00

Na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego przy ul. Zawodników najlepsi żużlowcy pierwszej ligi rywalizować będą o Puchar Nice 1.LŻ. Na starcie kibice zobaczą czołową „15” zawodników wg. najlepszych średnich biegowych w pierwszej lidze oraz zawodnika z „dziką kartą”. Tę ostatnią organizatorzy przyznali 16-letniemu Karolowi Żupińskiemu, zawodnikowi Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Lista zawodników nominowanych:
1. Troy Batchelor (ROW Rybnik) - średnia biegowa 2,600
2. Andreas Jonsson (Speed Car Motor Lublin) - 2,472
3. Kacper Woryna (ROW Rybnik) - 2,433
4. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno) - 2,424
5. Anders Thomsen (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 2,267
6. Mikkel Michelsen (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 2,216
7. Peter Ljung (SC Lokomotiv Daugavpils) - 2,200
8. Rafał Okoniewski (Euro Finannce Polonia Piła) - 2,188
9. Craig Cook (ROW Rybnik) - 2,143
10. Timo Lahti (SC Lokomotiv Daugavpils) - 2,133
11. Mikkel Bech (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 2,054
12. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin) - 2,038
13. Mirosław Jabłoński (Car Gwarant Start Gniezno) - 2,031
14. Robert Lambert (Speed Car Motor Lublin) - 2,031
15. Hans Andersen (Orzeł Łódź) - 2,025
16. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - dzika karta
17. Dominik Kossakowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - rezerwa
18. Marcin Turowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - rezerwa

Zawodnicy oczekujący: Norbert Kościuch (Orzeł Łódź) - 2,000, Tomas H. Jonasson (Euro Finannce Polonia Piła) - 1,933, Tomasz Gapiński (Euro Finannce Polonia Piła) - 1,900, Daniel Jeleniewski (Speed Car Motor Lublin) - 1,852, Jurica Pavlic (Car Gwarant Start Gniezno) - 1,846

Ceny biletów:

 • trybuna główna: 20 zł w przedsprzedaży do 1 lipca, 30 zł od 2 lipca
 • normalny: 10 zł w przedsprzedaży do 1 lipca, 15 zł od 2 lipca
 • dzieci do 10 roku życia: wejście na program
 • program: 7 zł
 • dzieci do 4 roku życia: bezpłatnie
 • pakiet Hospitality & VIP Tickets: 159 zł w przedsprzedaży do 1 lipca, 199 zł od 2 lipca (miejsce w najlepszej części stadiony vis a vis statru i mety, program zawodów, wejście do parku maszyn przed i po turnieju, możliwość zrobienia zdjęć z zawodnikami, parking, catering)


PGE IMME, 5 sierpnia (niedziela), godz. 18.00

Po raz trzeci z rzędu turniej PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi na żużlu odbędzie się w Gdańsku. Ponownie zapowiada się wielkie, żużlowe święto. W gronie uczestników nie zabraknie nikogo z najlepszych na świecie.

- Obsada będzie silniejsza niż w najbardziej prestiżowym cyklu Grand Prix - zapowiada Maciej Polny, jeden ze współorganizatorów.

Na gdańskim torze mają pojawić się Tai Woffinden (Wielka Brytania), Nicki Pedersen (Dania), Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek (wszyscy Polska) czy aktualny mistrz świata Jason Doyle (Australia). 

Ceny biletów:

 • trybuna główna: 50 zł w przedsprzedaży do 22 lipca, 60 zł od 23 lipca
 • normalny: 22 zł w przedsprzedaży do 22 lipca, 30 zł od 23 lipca
 • dzieci do 12 roku życia: 15 zł
 • program: 15 zł
 • dzieci do 4 roku życia: 1 zł
 • pakiet Hospitality & VIP Tickets: 299 zł w przedsprzedaży do 22 lipca, 399 zł od 23 lipca (miejsce w najlepszej części stadiony vis a vis statru i mety, program zawodów, wejście do parku maszyn przed i po turnieju, możliwość zrobienia zdjęć z zawodnikami, parking, catering)


Organizator, firma Speedway Events, dla fanów żużla przygotował specjalną ofertę, tzw. Łączony Bilet, który uprawnia do wejścia na oba w/w wydarzenia. Można go kupić tylko w przedsprzedaży do 1 lipca. Promocja nie obejmuje biletów dziecięcych.

 • trybuna główna: 60 zł
 • normalny: 27 zł

W 2017 roku Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi zakończyły pokazy fajerwerków
W 2017 roku Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi zakończyły pokazy fajerwerków
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.plKONKURS DLA CZYTELNIKÓW

Dla naszych Czytelników mamy bezpłatne podwójne wejściówki na oba wydarzenia: Puchar Nice 1. LŻ w niedzielę, 8 lipca oraz PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi w niedzielę, 5 sierpnia. Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na jedno pytanie.

PYTANIE:

Który raz z rzędu turniej PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędzie się w Gdańsku?

Odpowiedzi z podaniem imienia i nazwiska należy przesyłać do niedzieli, 1 lipca 2018 roku, do godz. 12.00 na adres mail: konkurs@gdansk.pl. Zwycięzców o odebraniu biletów poinformujemy drogą elektroniczną. W temacie maila prosimy wpisać: ŻUŻEL. 

REGULAMIN KONKURSU
1. Organizatorem konkursu "Bilety na Puchar NICE 1. LŻ w niedzielę, 8 lipca oraz PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi w niedzielę, 5 sierpnia" jest Gdańskie Centrum Multimedialne Spółka z o.o. ul. Andruszkiewicza 5, 80-601 Gdańsk (wydawca portalu www.gdansk.pl) oraz Speedway Events (organizator w/w zawodów).
2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia na stronie www.gdansk.pl i trwa do czasu rozstrzygnięcia.
3. Data trwania konkursu jest ustalana niezależnie dla każdego konkursu i jest podana przy opisie konkursu. Przy czym dzień zakończenia konkursu jest dniem podania zwycięzcy konkursu.
4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.
5. Udział w konkursie polega na przesłaniu poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe na adres konkurs@gdansk.pl z wpisanym tematem maila: ŻUŻEL.
6. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, której e-mail trafi na adres elektroniczny organizatora w jak najszybszym czasie.
7. Nagrodą w konkursie jest jeden podwójny bilet na oba wydarzenia: Puchar Nice 1. LŻ w niedzielę, 8 lipca 2018 roku oraz PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi w niedzielę, 5 sierpnia 2018 roku.
8. Ogłoszenie wyników następuje po rozstrzygnięciu konkursu.
9. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na wskazany adres e-mail lub numer telefonu.
10. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać na adres organizatora konkurs@gdansk.pl potwierdzenie otrzymania informacji o przyznanej nagrodzie.
11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą lub stwierdzenia nieprawidłowości podczas weryfikacji ogłoszona zostanie osoba, która zajęła kolejne miejsce w konkursie.
12. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl