Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dorota Kolak, Sławomir Peszko, Mateusz Mika zostaną ambasadorami

Na przełomie sierpnia i września 2017 roku w Polsce, w tym w Gdańsku, rozgrywane będą mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. Już w czwartek, 25 maja, na Targu Węglowym od rana piknik siatkarski, podczas którego spotkać będzie można uznanych artystów i sportowców, związanych z naszym miastem.

Dorota Kolak, Sławomir Peszko, Mateusz Mika zostaną ambasadorami
A
A
data publikacji: 24 maja 2017 r.

Jednym z ambasadorów siatkarskiego Euro będzie Sławomir Peszko. Ulubieniec tłumów i trenera Nawałki, tu w pełnej krasie na stadionie przy Traugutta
Jednym z ambasadorów siatkarskiego Euro będzie Sławomir Peszko. Ulubieniec tłumów i trenera Nawałki, tu w pełnej krasie na stadionie przy Traugutta
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Są, a niektórzy byli, artystami w swoich zawodach. Dorota Kolak i Mirosław Baka to znakomici aktorzy Teatru Wybrzeże, wielokrotnie nagradzani za swoje role w spektaklach i filmach. Sylwia Gruchała to najlepsza polska florecistka w historii, medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Andrea Anastasi jest jednym z najlepszych trenerów w Europie, od kilku lat szkoleniowcem gdańskiego Lotosu Trefl. Mateusz Mika i Piotr Gacek to fantastyczni siatkarze, medaliści mistrzostw świata i Europy, zawodnicy Lotosu Trefl (Mika aktualny, Gacek niestety już były - miesiąc temu zakończył karierę). Sławomir Peszko - piłkarz, filar gdańskiej Lechii, reprezentant Polski, uczestnik Euro 2016. 

W czwartek, 25 maja, połączy ich jedno: miłość do siatkówki. Tego dnia około godz. 11.30 na Targu Węglowym odbiorą nominacje Ambasadora Mistrzostw Europy w Siatkówce Mężczyzn. Uroczystość jest częścią pikniku siatkarskiego połączonego z akcją społeczną "Walcz, Zwyciężaj, Gdańsk". 

- Celem akcji jest promowanie Miasta Gdańsk jako Miasta Gospodarza Mistrzostw Europy w Siatkówce Mężczyzn Polska 2017. Promocja jest skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, ich nauczycieli oraz rodziców - zaznacza Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Mimo obecności znakomitych artystów i sportowców, głównymi bohateremi akcji będą jednak uczniowie gdańskich (i nie tylko) szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy będą rywalizować w tzw. Challengu Szkół (wykonają siatkarskie ćwiczenia). 

Organizatorzy przewidzieli też atrakcje dla widzów, w tym m.in malowanie twarzy, konkursy, serwowanie piłek.

Program imprezy (czwartek, 25 maja)

  • 9.00-10.00 przyjazd uczestników, rejestracja szkół
  • 10.00 rozpoczęcie Akcji
  • 10.05 „Serwowanie piłki“ przez Długi Targ na Targ Węglowy (piłkę „serwują“ przedstawiciele Miasta Gdańska, przedstawiciele PZPS, oficjalna maskotka EVP 2017, przedstawiciele szkół)
  • 10.15-13.00 Challenge Szkół o tytuł „Szkoły Siatkarskiej Młodzieży“ oraz atrakcje: malowanie buziek, flagi państw uczestniczących w mistrzostwach Europy, fotobudka, dodatkowe atrakcje i konkursy dla dzieci
  • 11.00 konferencja prasowa (na scenie) z udziałem przestawicieli Miasta Gdańska, Polskiego Związku Piłki Siatkowej, wręczenie nominacji Ambasadorom 
  • 13.30 finał akcji: ogłoszenie zwycięzców „Challengu Szkół“ i wręczenie nagród przedstawicielom szkół oraz uczniom
  • 14.00 zakończenie


Mistrzostwa Europy siatkarzy rozpoczną się 24 sierpnia meczem Polska - Serbia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rywalami biało-czerwonych w rozgrywkach grupowych będą jeszcze reprezentacje Finlandii (26 sierpnia) i Estonii (28 sierpnia). Te spotkania rozegrane zostaną w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. Praktycznie wszystkie bilety na te spotkania zostały już wyprzedane. Być może niewielkie ilości trafią jeszcze do sprzedaży. 

Pozostałymi miastami gospodarzami mistrzostw Europy siatkarzy są Szczecin, Katowice i Kraków. Mecze fazy play off (30 sierpnia) i ćwierćfinałowe (31 sierpnia) odbędą się w katowickim Spodku i krakowskiej Tauron Arenie. Spotkania półfinałowe (2 września) i o medale (3 września) w hali w Krakowie.


Czytaj także:

Mistrzostwa Europy. Ostatnie bilety na mecze Polaków w Ergo Arenie-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl