PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy. Mamy bilety do wygrania! [KONKURS]

Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy. Mamy bilety do wygrania! [KONKURS]
W piątek, 28 grudnia, 2018 r., w Kościele św. Józefa w Gdańsku odbędzie się Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego. Mamy dla naszych czytelników dwa podwójne bilety na to wydarzenie. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie i... kto pierwszy, ten lepszy.
Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis to zaledwie jedna z dwóch samodzielnych instytucji chóralnych w Polsce. Należy do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych
Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis to zaledwie jedna z dwóch samodzielnych instytucji chóralnych w Polsce. Należy do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl


Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy dedykowany mieszkańcom Gdańska, jest organizowany przez Polski Chór Kameralny już po raz dziewiąty. Tradycja sięga 2009 roku, w którym zespół z towarzyszeniem orkiestry i solistów wykonał słynne Magnificat Jana Sebastiana Bacha.

W tym roku podczas koncertu, który odbędzie się w piątek, 28 grudnia, w Kościele św. Józefa (Gdańsk, ul. Elżbietańska 9/10), zabrzmią utwory wybitnego argentyńskiego pianisty i kompozytora Ariela Ramireza oraz pioniera jazzowego akordeonu - Cezarego Paciorka.

Na początek usłyszymy „Misa Criolla” (Msza Kreolsa) - utwór oparty na motywach latynoamerykańskich tańców ludowych, stworzona po decyzji soboru watykańskiego II, umożliwiającej odprawianie mszy świętej w języku ojczystym. Następnie zabrzmi utwór Cezarego Paciorka: „Improwizacja na tematy kolędowe”, po niej kompozycja Ramireza „Navidad Nuestra”. Ten pochodzący z 1964 roku utwór to historia opowiadana w sześciu częściach. Powstała na skutek współpracy argentyńskiego kompozytora z poetą Felixem Luną. Historia narodzenia Pana jest nacechowana południowoamerykańskim kolorytem: Maryja jest indiańską dziewczyną, pasterze składają w darze muły, a trzej Królowie przywożą ponczo wykonane z prawdziwej wełny alpaki.

Polski Chór Kameralny wystąpi pod batutą Jana Łukaszewskiego. Wykonawcy: Jerzy Stelmański (tenor I, gitara), Krzysztof Pękała (tenor II), Damian Bykowski (tenor II, gitara II), Sebastian Mandziej (baryton), Andrzej Macierzyński (piano), Cezary Paciorek (akordeon), Filip Arasimowicz (kontrabas).

Koncert rozpocznie się o godz. 19.

Bilety 30/20zł do nabycia w siedzibie Polskiego Chóru Kameralnego (ul. Opata Jacka Rybińskiego 24, Gdańsk-Oliwa, 9:00-16:00) i na godzinę przed rozpoczęciem w miejscu koncertu. Obowiązuje zniżka dla posiadaczy Karty do Kultury. Uczestnicy koncertu otrzymają cegiełki, umożliwiające wpłaty na rzecz budowy „Zacisza św. Benedykta”, domu dla gości w opactwie sióstr benedyktynek w Żarnowcu.


UWAGA! U nas do wygrania bilety na to wydarzenie! Mamy dla czytelników dwa podwójne zaproszenia na Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 28 grudnia 2018 r. Aby je otrzymać, wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie:

W którym roku po raz pierwszy odbył się gdański Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy?

Odpowiedzi, z podaniem własnego imienia i nazwiska, należy przesyłać do piątku, 28 grudnia, 2018 r., do godz. 12:00 na adres mail: konkurs@gdansk.pl. Zwycięzców o sposobie odebrania biletów poinformujemy drogą elektroniczną. W temacie maila prosimy wpisać: Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy.


REGULAMIN KONKURSU

1. Organizatorem konkursu „Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy. Wygraj bilety na koncert” jest Gdańskie Centrum Multimedialne Spółka z o.o. ul. Andruszkiewicza 5, 80-601 Gdańsk (wydawca portalu www.gdansk.pl) oraz Polski Chór Kameralny.

2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia na stronie www.gdansk.pl i trwa do czasu rozstrzygnięcia.

3. Data trwania konkursu jest ustalana niezależnie dla każdego konkursu i jest podana przy opisie konkursu. Przy czym dzień zakończenia konkursu jest dniem podania zwycięzcy konkursu.

4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.

5. Udział w konkursie polega na przesłaniu poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe na adres konkurs@gdansk.pl z wpisanym tematem maila: Doroczny Konkurs Bożonarodzeniowy.

6. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, której e-mail trafi na adres elektroniczny organizatora w jak najszybszym czasie.

7. Nagrodą w konkursie jest jeden podwójny bilet na koncert, który odbędzie się 28 grudnia 2018 r.

8. Ogłoszenie wyników następuje po rozstrzygnięciu konkursu.

9. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na wskazany adres e-mail lub numer telefonu.

10. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać na adres organizatora konkurs@gdansk.pl potwierdzenie otrzymania informacji o przyznanej nagrodzie.

11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą lub stwierdzenia nieprawidłowości podczas weryfikacji, zwycięzcą ogłoszona zostanie osoba, która zajęła kolejne miejsce w konkursie.

12. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.Udział w konkursie jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem konkursu i akceptacją jego treści, a także wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych niezbędnych do realizacji konkursu, w wysłanym przez uczestnika w mailu do redakcji.

Polityka prywatności


oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl