PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dokumenty złożone. Będzie pierwsza liga na żużlu?

Dokumenty złożone. Będzie pierwsza liga na żużlu?
Żużlowcy GKŻ Wybrzeże Gdańsk we wrześniu zapewnili sobie awans do pierwszej ligi, ale nie mogą być pewni startu. Zespół musi najpierw uzyskać licencję. – Wysłaliśmy już wszystkie niezbędne dokumenty – zaznacza Krzysztof Klinkosz, rzecznik prasowy gdańskiego klubu.

Gdańscy żużlowcy w przyszłym sezonie będą jeździć w pierwszej lidze. na razie czekają jeszcze na przyznanie licencji
Gdańscy żużlowcy w przyszłym sezonie będą jeździć w pierwszej lidze. na razie czekają jeszcze na przyznanie licencji
Jerzy Pinkas

Przed każdym sezonem Zespół Licencyjny prześwietla zespoły m.in. pod względem organizacyjnym i finansowym. Każdy, kto ubiega się o przyznanie licencji, musi przedstawić stosowne dokumenty, m.in. potwierdzające brak zobowiązań wobec zawodników, brak zaległości wobec ZUS i urzędu skarbowego.

– I właśnie takie dokumenty przedstawiliśmy – potwierdza rzecznik GKŻ Wybrzeże Gdańsk Krzysztof Klinkosz. – Klub nie ma też zaległości względem gdańskiego magistratu z tytułu opłat za użytkowanie stadionu. Podpisane zostało również nowe porozumienie z miastem na użytkowanie stadionu w sezonie 2016.

Gdański klub miał poważne kłopoty finansowe jeszcze rok temu. Zaległości sięgały niemal miliona złotych. 400 tys. zł zostało spłaconych w tym roku, pozostało jeszcze 400 tys. zł.

– Klub doszedł do porozumienia z zawodnikami i zaległości będzie spłacał systematycznie w ciągu dwóch najbliższych lat: 200 tysięcy w 2016 roku i 200 tysięcy w 2017 roku – mówi Klinkosz.

Decyzje dotyczące licencji powinny zapaść do 14 grudnia 2015 roku.

Mimo że GKŻ Wybrzeże nie ma jeszcze licencji, to podpisano już umowy z żużlowcami na starty w przyszłym sezonie w gdańskim klubie. W zespole trenowanym przez Grzegorza Dzikowskiego obwiązujące na sezon 2016 porozumienia i kontrakty z Wybrzeżem mają: Szwed Linus Sundstroem, Rosjanin Renat Gafurow, Czech Eduard Krcmar, Duńczyk Anders Thomsen, Kamil Brzozowski, Dominik Kossakowski, Patryk Beśko i Aureliusz Bieliński oraz Oskar Fajfer.

– W Gdańsku tworzy się fajna młoda ekipa, taka świeża krew. Podoba mi się również gdański tor, na którym lubię startować. Nie bez znaczenia jest też to, że Wybrzeże to klub stabilny finansowo – zaznacza ten ostatni.

Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze