Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dobry wynik na początek roku. Pewne zwycięstwo bez największej gwiazdy

Siatkarze Lotosu Trefl w pierwszym tegorocznym meczu w PlusLidze pokonali MKS Będzin 3:0. Na parkiecie nie pojawił się Mateusz Mika, as atutowy gdańskiej ekipy. Najlepszym graczem spotkania uznano Dmytro Paszyckiego.

Dobry wynik na początek roku. Pewne zwycięstwo bez największej gwiazdy
A
A
data publikacji: 08 stycznia 2017 r.

Mateusz Mika to największa gwiazda Lotosu Trefl, ale też siatkarz, który ma największe problemy zdrowotne, które ciągną się od wielu miesięcy. W poprzednim sezonie często grał z niedoleczonym urazem - tak w klubie, jak i w reprezentacji. W grudniu 2016 roku w meczu z Effectorem Kielce skręcił staw skokowy. Pierwotnie miał zagrać w niedzielę, 8 stycznia, przeciwko MKS Będzin, ale trener Andrea Anastasi wolał oszczędzić swojego asa.

Rywal nie należał do najsilniejszych a przed gdańszczanami jeszcze wiele ważniejszych meczów, dlatego z MKS szkoleniowiec Lotosu Trefl spróbował poradzić sobie bez Miki. I na tej decyzji wygrał podwójnie: zdobył pewnie trzy punkty i oszczędził najlepszego siatkarza.

Jego podopieczni w pierwszym tegorocznym meczu przed własną publicznością, grali bez fajerwerków, ale bardzo spokojnie. Wykorzystywali błędy rywali, dzięki czemu dość pewnie wygrali dwie pierwsze partie. Dość nieoczekiwanie doszło do nerwowej końcówki w trzecim secie, w którym gdańszczanie przegrywali 24:25. Trudnej sytuacji nie przestraszył się Damian Schulz, który zbiciem doprowadził do remisu. Potem Marcin Waliński z MKS posłał piłkę w aut a Schulz ponownie skutecznie zaatakował. Prawie dwa tysiące widzów zebranych w Ergo Arenie mogło się cieszyć razem z siatkarzami z wygranej za trzy punkty.

Najskuteczniejszy w gdańskiej drużynie był Schulz (19 punktów), ale tytuł MVP meczu trafił do Dmytro Paszyckiego (11), który skończył 64 procent ataków, miał trzy asy serwisowe i jeden blok.

Wszystkie zespoły PlusLigi rozegrały po 17 meczów. Lotos Trefl z 30 punktami zajmuje siódme miejsce. Do szóstego Cuprum Lubin tracą cztery „oczka”, do lidera ZAKSY Kędzierzyn-Koźle - trzynaście.

Następny mecz w PlusLidze rozegrają ponownie w Ergo Arenie w dniu 22 stycznia z Asseco Resovią Rzeszów.

Lotos Trefl Gdańsk - MKS Bedzin 3:0 (25:21, 25:19, 27:25)

Lotos Trefl: Masny (2 punkty), Schulz (19), Hebda (12), Paszycki (11), Gawryszewski (7), Pietruczuk (6), Gacek (libero) oraz Stępień, Romać, Niemiec

MKS: Kozub, Araujo (12), Waliński (8), Ratajczak (7), Rejno (2), Peszko (1), Potera (libero) oraz Stysiał (libero), Yordanov (6), Seif (2), Woch (5), Piotrowski, Russell

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl