Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dobra druga połowa i udana pogoń szczypiornistów Wybrzeża

Dwie bramki straty po pierwszej połowie, potem świetna gra w obronie. Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk pokonali Meble Wójcik Elbląg różnicą pięciu goli. Najskuteczniejszy w gdańskiej ekipie Wojciech Prymlewicz.

Dobra druga połowa i udana pogoń szczypiornistów Wybrzeża
A
A
data publikacji: 21 października 2016 r.

Wybrzeże Gdańsk

Końcowy wynik nie odzwierciedla sytuacji na parkiecie hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Szczypiorniści Mebli Wójcik Elbląg przyjechali do Gdańska po pierwsze punkty w sezonie. I walczyli bardzo dobrze, szczególnie, że świetnie bronił Bartosz Dudek. Choć gdańszczanie kilka razy pomagali mu w interwencjach, rzucając z nieprzygotowanych pozycji. W 25. minucie gospodarze przegrywali 5:9. Do przerwy zdołali zniwelować straty do dwóch goli (8:10). 

W przerwie trenerzy Damian Wleklak i Marcin Lijewski wytłumaczyli swoim młodym podopiecznym, że wynik buduje się od obrony. Zawodnicy zrozumieli słowa duetu szkoleniowców i zwarli szybki w defensywnie. Efekty były piorunujące. Po rzutach Wojciecha Prymlewicza i dwóch Łukasza Robulskiego zespół Wybrzeża wyszedł na prowadzenie 11:10, po chwilowym remisie (11:11), w 39. minucie było 13:11. 

Gospodarze powiększali przewagę, również dzięki świetnie broniącemu Arturowi Chmielińskiemu, i pewnie wyrgrali różnicą pięciu goli. To ich czwarte zwycięstwo w tegorocznym sezonie PGNiG Superligi.


Wybrzeże Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg 22:17 (8:10)

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski - Prymlewicz 6, Rogulski 5, Kornecki 3, Oliveira 2, Kostrzewa 2, Bednarek 2, Kondratiuk 1, Sulej, Wróbel.

Meble Wójcik: Dudek, Fiodor - Szopa 5, Adamczak Piotr 3, Żółtak 2, Kupiec 2, Janiszewski 1, Moryń 1, Adamczak Paweł 1, Tórz 1, Malczewski 1, Nowakowski-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl