PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

„Do przerwy 0:1”. Zobacz zimową edycję turnieju

„Do przerwy 0:1”. Zobacz zimową edycję turnieju
W sobotę, 8 grudnia, na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Meissnera 5 na Zaspie odbyła się się zimowa edycja turnieju piłkarskiego „Do Przerwy 0:1”. Możemy mówić o rekordzie. W zimowym turnieju udział wzięło 66 drużyn.
W ostatnich latach na rozgrywki przyjeżdżają dzikie drużyny piłkarskie nie tylko z różnych dzielnic Gdańska, ale także z takich miejscowości województwa pomorskiego jak Gdynia, Pruszcz Gdański, Bytów, Człuchów, Pelplin, Lębork, Wejherowo, Żukowo czy Banino.
W ostatnich latach na rozgrywki przyjeżdżają dzikie drużyny piłkarskie nie tylko z różnych dzielnic Gdańska, ale także z takich miejscowości województwa pomorskiego jak Gdynia, Pruszcz Gdański, Bytów, Człuchów, Pelplin, Lębork, Wejherowo, Żukowo czy Banino.
Dariusz Kwidziński/gdansk.pl


Turnieje piłkarskie „Do Przerwy 0:1” organizowane są na boiskach Gdańskiej Zaspy i Przymorza od 2004 roku. Odbywają się cztery razy w roku: wiosną, latem, jesienią i zimą. Dedykowane są przde wszystkim młodym ludziom w których jest chęć rozwijania pasji i łączenia jej z dobrą zabawą.

- Do przerwy 0:1 Gdańska Fundacja Dobroczynności to już kawałeczek historii, bo mówimy o 15 latach turniejów rozgrywanych na pograniczu Zaspy i Przymorza – mówi Andrzej Kowalczys, pomyłodawca turnieju. - Chyba się rozwijamy, bo dzisiaj padł nasz rekord - gra 66 zespołów. To, co jest niezmiernie ważne w tych turniejach, to kształcenie wśród dzieci i młodzieży zasad "fair play". Sam przed chwilą widziałem, jak w trakcie meczu dziewczynka podała rękę chłopcu, który się przewrócił. Dokładnie takie postawy chcielibyśmy widzieć, a boisko piłkarskie jest doskonałym miejscem, by się tego uczyć.

Turniejom zawsze towarzyszy myśl przewodnia. Były już turnieje z hasłem „alkohol kradnie wolność”, były turnieje dedykowane całym rodzinom. Tym razem motto turnieju brzmiało „nie biorę, wybieram piłkę”. W wyborze hasła tym razem pomogło Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień. Przedstawiciel placówki był na miejscu i podejmował z młodzieżą rozmowy na temat używek i konsekwencji związanych z piciem, paleniem czy zażywaniem narkotyków.

- To co najbardziej trafia do młodych ludzi, to przykłady z życia wzięte i takich staram się używać w rozmowach z młodzieżą – mówi Szymon Litwin, psycholog. - Niestety młodzież ma bardzo bogatą wiedzę na ten temat i najczęściej swój kontakt z używkami traktują za zasadzie przygody, żartu, rozrywki. Jest to grupa wiekowa, która posiada bardzo dużą wiedzę na temat używek. To co jest niepokojące, to fakt, że młodzież podchodzi to tego zjawiska w sposób lekceważący, dlatego tak ważne jest, by zwiększać ich świadomość.W zimowej edycji turnieju wzięły udział 6-osobowe drużyny piłkarskie, w tym dziewczęce, rocznik 2010 i młodsi, 2006/2009, 2003/2005, 2000/2002 i rocznik 1999 i starsi.

Zwycięskie drużyny:
1. Krasnale 2. Biało-Zielone I 3. Biało-Zielone II.
1. Porciaki I 2. Brazylia Gola 3. Spóźnialscy Chwaszczyno.
1. Kaleczni Ale Waleczni 2. Huragan 3. Ujeścisko.
1. JPKP 2. Ziemniak FC 3. Spoceni w Lodówce.
1. Gdańskie ZOO 2. FC Łostowice 3. FC Holandia.
1. Emeryci i Renciści 2. KS Skowarcz 3. Kropka.

Nagrodę Fair Play, którą ufundowali Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz Agnieszka Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, otrzymał Toboma Delegas (Lwy Pomorza), Tadziu Staniucha (Spóźnialscy Chwaszczyno) oraz zespoły: CZN Osowa i Ujeścisko.


Składy zwycięskich drużyn:

Krasnale: Laura Krupienko, Daria Potrykus, Klaudia Lemczak, Magdalena Bartosik, Natalia Jurgielewicz, Weronika Łobocka.
Porciaki I: Nikodem Maczkowski, Franciszek Czapski, Wojtek Bystrzak, Marcin Łyskanowski, Jakub Miaczkowski, Jakub Buchała, Szymon Szulc.
Kaleczni Ale Waleczni: Krzysztof Adamczak, Adrian Recław, Nazari Kovalshyn, Volodymyr Basiuk, Aleksy Maziarka, Wojciech Wasiłowicz, Staś Trela, Mikołaj Szablewski, Konrad Markowiak.
JPKP: Jakub Banach, Maciej Zagraba, Kamil Rusinek, Dawid Łuczyński, Kacper Wojtyszyn, Piotr Kowalek.
Gdańskie ZOO: Mateusz Kaczyński, Wojciech Szymański, Klaudiusz Filas, Mateusz Kaczor, Jakub Niemczyk, Dominik Lisowski.
Emeryci i Renciści: Bartek Pawluczuk, Patryk Urbański, Sebastian Dziadkowiec, Dominik Rycewicz, Bartosz Kuźniarski, Kuba Michałowski, Piotr Gryszkiewicz.Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze