Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Do Lwowa już jesienią. Rośnie ruch pasażerski w Porcie Lotniczym [RAPORT I KWARTAŁ]

Już nie tylko do Kijowa, ale także do położonego blisko Lwowa Iwano-Frankiwska będzie można wkrótce dolecieć z Portu Lotniczego Gdańsk - jesienią wraca do rozkładu drugie połączenie naszego miasta z Ukrainą. Znane też są już wyniki Portu Lotniczego za pierwszy kwartał 2017 r.

Do Lwowa już jesienią. Rośnie ruch pasażerski w Porcie Lotniczym [RAPORT I KWARTAŁ]
A
A
data publikacji: 12 kwietnia 2017 r.

Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Do Iwano-Frankiwska (dawniej: Stanisławowa), miasta oddalonego o niespełna 140 km od Lwowa, będzie można polecieć z Gdańska od 31 października 2017 r. Trwający półtorej godziny przelot będzie realizowany we wtorki i w soboty, późnym wieczorem.

Linie lotnicze Ukraine International Airlines będą obsługiwały to połączenie samolotem Embraer 190, na którego pokładzie jest miejsce dla 98 pasażerów.

Samoloty na tej trasie latały już w letnim sezonie 2016 r., jednak UIA zawiesiły połączenie, początkowo ogłaszając, że decyzja ta dotyczy tylko sezonu zimowego 2016 r. W międzyczasie Wizz Air uruchomił swoje rejsy do Kijowa - samoloty węgierskiej taniej linii kursują również we wtorki i w soboty.

Ostatecznie ukraiński przewoźnik zdecydował się przywrócić swoją ofertę na trasie Iwano-Frankiwsk - Gdańsk z początkiem sezonu zimowego 2017 r.

Władze Portu Lotniczego podsumowały też pierwszy kwartał tego roku. Marzec jest kolejnym udanym miesiącem w tym okresie. Właśnie w marcu Port obsłużył prawie 313 tysięcy pasażerów, co oznacza ponad 11% wzrost w stosunku do marca ubiegłego roku. Po pierwszych trzech miesiącach 2017 roku, gdańskie lotnisko obsłużyło już ponad 880 tysięcy pasażerów,co stanowi 12,6% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku.

I kwartał 2017 r. to okres kolejnego wzrostu ruchu pasażerskiego w Porcie Lotniczym w Gdańsku
I kwartał 2017 r. to okres kolejnego wzrostu ruchu pasażerskiego w Porcie Lotniczym w Gdańsku
źródło: raport Portu Lotniczego im. L. Wałęsy

Tomasz Kloskowski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy: - Zarówno wyniki samego miesiąca marca, jak i całego kwartału 2017 możemy określić jako świetne. Co ważne, do kolejnego wzrostu liczby obsłużonych pasażerów (w stosunku do bardzo dobrego analogicznego kwartału ubiegłego roku) przyczyniły się dobre wyniki praktycznie wszystkich realizowanych z Gdańska połączeń regularnych. Swój symboliczny wkład w wyniki marca miał również wprowadzony 26 marca nowy rozkład letni , a wraz z nim ciekawe nowości. Wśród nich Neapol i Vaxio Ryanaira oraz Bergen linii SAS. Oczywiście to jeszcze nie koniec nowości, bo przed nami już w maju powrót linii AirBerlin z połączeniem do Berlina, jak również inauguracja połączenia do Amsterdamu, obsługiwanego przez wchodzącego do Gdańska przewoźnika KLM. Kolejną niezwykle ciekawą nowością będą bezpośrednie loty do Tel Avivu liniami PLL LOT.

-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl