Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dlaczego warto płacić podatki w Gdańsku - obejrzyj WIDEOCZAT w czwartek, godz. 12.30.

1 lutego ruszyła kampania pn. „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”, która zachęca mieszkańców miasta do składania zeznania podatkowego w gdańskich urzędach skarbowych. O tym, dlaczego warto robić to właśnie w Gdańsku rozmawiać będziemy z gośćmi programu „Wszystkie strony miasta”. Zapraszamy w czwartek 2 lutego. o godz. 12.30.

Dlaczego warto płacić podatki w Gdańsku - obejrzyj WIDEOCZAT w czwartek, godz. 12.30.
A
A
data publikacji: 01 lutego 2017 r.

Ile pieniędzy z podatków trafia do budżetu miasta Gdańska? Co można dzięki nim zrobić? 1 lutego br. ruszyła akcja „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”, która zachęca do składania zeznania podatkowego w gdańskich urzędach skarbowych. Wielu nowych mieszkańców nie wie, że aby rozliczyć PIT w Gdańsku nie trzeba być tu zameldowanym. Wystarczy w deklaracji PIT wpisać gdański adres zamieszkania, a część pieniędzy z podatku trafi do budżetu naszego miasta.

O tych i innych kwestiach związanych z „podatkowymi wyborami” mieszkańców Gdańska rozmawiać będziemy z Jolantą Ostaszewską – dyrektorką Wydziału Budżetu Urzędu Miasta Gdańska oraz Agnieszka Rogala z III Urzędu Skarbowego w Gdańsku. Do udziału w programie zaprosiliśmy również Pawła Stawickiego, szefa kuchni restauracji „Mercato” w Hotelu Hilton, który jest jednym z ambasadorów kampanii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!” i – oczywiście – płaci podatki w naszym mieście.

Z gośćmi rozmawiać będzie Marek Wałuszko. Zachęcamy do zadawania pytań w trakcie programu za pośrednictwem Twittera i na profilu gdansk.pl na Fb.