Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Dlaczego sieci nie lubią śmieci? Dzieci wyrapowały odpowiedź

27 uczniów, 5 szkół i 7 piosenek, które nagrane zostały w profesjonalnym studiu. To bilans czwartej odsłony konkursu realizowanego w ramach międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Sieci nie lubią śmieci”, a głównym celem zabawy jest zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczania wody przez człowieka. Organizatorem konkursu jest Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.

Dlaczego sieci nie lubią śmieci? Dzieci wyrapowały odpowiedź
A
A
data publikacji: 14 grudnia 2017 r.

Laureaci konkursu wezmą udział w teledysku rapera Tomasina
Laureaci konkursu wezmą udział w teledysku rapera Tomasina
Dariusz Kwidziński/gdansk.pl

W zeszłorocznych edycjach konkursu były wiersze, wywiady czy kolorowe zeszyty. W tym roku postawiono na piosenkę wykonaną w stylu rap. Konkurs to kolejna próba zachęcenia, tym razem młodych mieszkańców Gdańska, do tego, by zwrócić uwagę na szkodliwe chemikalia znajdujące się w naszym najbliższym otoczeniu, nauczyć się je rozpoznawać i podejmować działania, by ograniczyć ich przenikanie do środowiska. Organizatorzy konkursu odwołali się do tematyki kampanii „Miasto na detoksie”, realizowanej w związku z udziałem GIWK w międzynarodowym projekcie NonHazCity. Laureatom zabawy zaprezentowano film z gratulacjami od ambasadorki „Miasta na detoksie”, czyli Katarzyny Bosackiej. Finaliści konkursu jako nagrodę główną ptrzymali zaproszenia do wspólnego nagrania teledysku z raperem Tomasikiem.


I MIEJSCE – EX AEQUO ZAJĘŁY 2 ZESPOŁY: 

  • Szkoła Podstawowa nr 17 w składzie: Zuzanna Paduch, Patrycja Sadowska, Lena Stolc i Hanna Szczot, za piosenkę „Joł RURY Joł
  • Szkoła Podstawowa nr 12 w składzie: Olga Łucka, Julia Bielicka, Lidia Ścibior, Wiktor Anuszkiewicz i Karolina Sochacka, za piosenkę „Kwasy do teraz z zasadami”


II MIEJSCE 

  • Zespół Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w składzie: Dymitr Rekowski, Michał Gerygk, Hanna Jabłońska, Jacek Czyżanowski, Wiktor Banaszkiewicz, Andrii Chebotarskyi, za piosenkę „Czy wiecie”


III MIEJSCE

  • Szkoła Podstawowa nr 61 w składzie: Michał Koss, Dawid Romanis, Szymon Czeszejko-Sochacki, za piosenkę „Czysta woda”

WYRÓŻNIENIE

  • Szkoła Podstawowa nr 12 w składzie: Nela Pozorska, Patrycja Bagniewska, Tola Ziejka, Natalia Panek, Amelia Packeiser, za piosenkę „Szkodliwe chemikalia”

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora