Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Diamencik ma już 40 lat. Zobacz jak wyglądały urodziny oruńskiego przedszkola

Przedszkole nr 71 znajdujące się przy ul. Diamentowej 13A, w czwartek, 17 maja, obchodziło swój jubileusz. 40. urodziny placówki połączono z uroczystym oddaniem placu zabaw oraz nadaniem przedszkolu imienia.

Diamencik ma już 40 lat. Zobacz jak wyglądały urodziny oruńskiego przedszkola
A
A
data publikacji: 17 maja 2018 r.

W uroczystości przygotowanej przez Przedszkole nr 71 wziął udział zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej - Piotr Kowalczuk
W uroczystości przygotowanej przez Przedszkole nr 71 uczestniczył m.in. zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej - Piotr Kowalczuk
Dariusz Kwidziński

Podopieczni przedszkola nr 71 na kilka godzin zamienili się w grupę piratów. Wśród dziecięcych przebrań nie zabrakło pirackich kapeluszy, trupich czach czy opasek na jedno oko. Dzieci przygotowały program wokalno-taneczny, który był wstępem do uroczystego odsłonięcia nowej tablicy znajdującej się na zewnątrz budynku. Choć przedszkole nr 71 istnieje od 40 lat i przez ostatnie 10 lat funkcjonowało pod nazwą „Diamencik”, była to nazwa nieoficjalna. Ta sytuacja zmieniła się dzięki uchwale Rady Miasta z lutego bieżącego roku.

Kolejną częścią programu było oddanie nowego placu zabaw dla najmłodszych dzieci. Wymarzony i wyczekany, atrakcyjny i bezpieczny. Na pewno umili czas spędzony w przedszkolu. Co ważne, jest dostępny także dla dzieci, które mieszkają w pobliżu.

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora