PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Diamencik ma już 40 lat. Zobacz jak wyglądały urodziny oruńskiego przedszkola

Diamencik ma już 40 lat. Zobacz jak wyglądały urodziny oruńskiego przedszkola
Przedszkole nr 71 znajdujące się przy ul. Diamentowej 13A, w czwartek, 17 maja, obchodziło swój jubileusz. 40. urodziny placówki połączono z uroczystym oddaniem placu zabaw oraz nadaniem przedszkolu imienia.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

W uroczystości przygotowanej przez Przedszkole nr 71 wziął udział zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej - Piotr Kowalczuk
W uroczystości przygotowanej przez Przedszkole nr 71 uczestniczył m.in. zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej - Piotr Kowalczuk
Dariusz Kwidziński

Podopieczni przedszkola nr 71 na kilka godzin zamienili się w grupę piratów. Wśród dziecięcych przebrań nie zabrakło pirackich kapeluszy, trupich czach czy opasek na jedno oko. Dzieci przygotowały program wokalno-taneczny, który był wstępem do uroczystego odsłonięcia nowej tablicy znajdującej się na zewnątrz budynku. Choć przedszkole nr 71 istnieje od 40 lat i przez ostatnie 10 lat funkcjonowało pod nazwą „Diamencik”, była to nazwa nieoficjalna. Ta sytuacja zmieniła się dzięki uchwale Rady Miasta z lutego bieżącego roku.

Kolejną częścią programu było oddanie nowego placu zabaw dla najmłodszych dzieci. Wymarzony i wyczekany, atrakcyjny i bezpieczny. Na pewno umili czas spędzony w przedszkolu. Co ważne, jest dostępny także dla dzieci, które mieszkają w pobliżu.

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze