Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Deptakiem na ul. Stągiewnej zachwycają się... lokalni przedsiębiorcy

Zakończona przed tygodniem przebudowa ul.Stągiewnej i rewolucyjna wręcz zmiana ruchliwej jezdni w deptak dedykowany pieszym okazał się strzałem w dziesiątkę. Doceniają to coraz bardziej przedsiębiorcy prowadzący interesy przy tej ulicy. O zachwycie nowym obliczem ul. Stągiewnej pisze trójmiejska Gazeta Wyborcza.

Deptakiem na ul. Stągiewnej zachwycają się... lokalni przedsiębiorcy
A
A
data publikacji: 11 sierpnia 2016 r.

Ul. Stągiewna od kilku dni zaczęła pełnić godną rolę przedłużenia ul. Długiej i Długiego Targu.
Ul. Stągiewna od kilku dni zaczęła pełnić godną rolę przedłużenia ul. Długiej i Długiego Targu.
materiały prasowe

Deptak na Stągiewnej otwarto pod koniec ubiegłego tygodnia, kończąc tym samym pierwszy etap rewitalizacji ulic leżących na północnym cyplu Wyspy Spichrzów. W drugim etapie przebudowane zostaną także ul. Chmielna, Motławska i Pożarnicza. 

Autor tekstu, Maciej Dzwonnik, zapytał okolicznych przedsiębiorców o opinię na temat przebudowanej ulicy i przemianowania jej na deptak.

- Wcześniej Stągiewna była brzydka i brudna, a teraz jest zachwycająca. Rozmawiałąm z gośćmi z Krakowa, którzy przyjeżdżają do Gdańska od wielu lat i nie mogli uwierzyć, że ta ulica mogła się tak diametralnie zmienić – powiedziała "Wyborczej" Patrycja Kobylaniec, menadżerka hotelu "Medusa".

Julia Figura, kierownik sklepu z ceramiką ozdobną "Bolesławiec", przyznaje, że tutejsi przedsiębiorcy byli zdenerwowani i martwili się o utargi, jeszcze przed rozpoczęciem prac na tej ulicy.

- Ale obawy były niepotrzebne. Dzięki otwarciu Stągiewnej dla pieszych mamy rekordowe wyniki. A skala do porównań jest spora, ponieważ funkcjonujemy w tym miejscu od trzech lat. Słyszymy od klientów, że wcześniej w ogóle nie dostrzegali naszego sklepu, a teraz jesteśmy dużo lepiej widoczni.

Piotr Olszewski, właściciel salonu fryzur Joel, podkreśla, że zmiany są ogromne, bo wcześniej Stągiewna nie prezentowała się zbyt dobrze. - W dłuższej perspektywie oznacza to korzyści dla zaróno dla przedsiębiorców, jak i mieszkańców oraz turystów.

- Stanowcze „nie" dla samochodów na takich ulicach jak Stągiewna - mó­ wi Grzegorz Karaban, który od pięciu lat prowadzi w tym miejscu sklep Żabka. - Wcześniej było nie tylko brzydko, ale też niebezpiecznie. Terazjest dużo lepiej, właśnie tak to powinno wyglą­ dać na innych ulicach w sąsiedztwie Wyspy Spichrzów.

Głosów niezadowolenia jest niewiele.
 

Przebudowa ul. Stągiewnej rozpoczęła się w lutym br. Prace kosztowały 3,9 mln złotych.

Cały tekst w Gazecie Wyborczej można przeczytać tutaj.


Czytaj także: 

Piękna Stągiewna. Koniec pierwszego etapu przebudowy. Miło popatrzeć i się przejść

-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora