PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Debata z Leszkiem Balcerowiczem - 23 stycznia godz. 19.00 TRANSMISJA NA GDANSK.PL

Debata z Leszkiem Balcerowiczem - 23 stycznia godz. 19.00 TRANSMISJA NA GDANSK.PL
„Rozmowy na szczycie. O gospodarce z widokiem na przyszłość” - to tytuł debaty z prof. Leszkiem Balcerowiczem, która odbędzie się w czwartek, 23 stycznia o godz. 19. Zapraszamy do obejrzenia bezpośredniej transmisji z tego wydarzenia, którą nadamy na gdansk.pl.
Prof. Leszek Balcerowicz
Prof. Leszek Balcerowicz to ekonomista, profesor Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie i MBA w St. John`s University w Nowym Jorku. Jest autorem reform ekonomicznych rozpoczętych po upadku komunizmu w 1989 r. w Polsce. Piastował stanowiska wicepremiera i ministra finansów w pierwszym niekomunistycznym rządzie Polski po II WŚ, przewodniczącego Unii Wolności w latach 1995-2000, a w latach 2001-2007 prezesa Narodowego Banku Polskiego 
fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl


Bezpośrednim pretekstem debaty jest 30 rocznica zmian ustroju gospodarczego w naszym kraju, określana planem Balcerowicza. Ustawy uchwalone przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, w grudniu 1989 roku, rozpoczęły epokę bezprecedensowej w kształcie transformacji. Jej rezultaty z punktu widzenia inicjatorów nie były oczywiste do przewidzenia.

Debatę z prof. Leszkiem Balcerowiczem organizują Pracodawcy Pomorza i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. Organizatorzy zauważają, że myślenie o przyszłości gospodarczej nie jest kompetencją jasnowidzów lub proroków, jest raczej kompozycją wiedzy i odwagi, racjonalności i rewolucyjnego ducha.

Miejscem debaty będzie 34. piętro biurowca Olivia Star
Miejscem debaty będzie 34. piętro biurowca Olivia Star
fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl


Rozmowy na szczycie to cykl unikalnych spotkań. Te bezprecedensowe warunki do dyskusji stwarza taras na 34 piętrze Olivia Star. Jak zaznaczają organizatorzy cykl powstaje na wielkiej tradycji dialogu społecznego, którego symbolem jest Gdańsk, jak i na przekonaniu, że demokracja to ustrój stwarzany przez słowa.

W debacie, którą moderował będzie Mikołaj Kunica z Business Insider Polska, oprócz głównego gościa prof. Leszka Balcerowicza udział wezmą również Henryka Bochniarz, prof. Jerzy Hausner, Janusz Lewandowski i Janusz Steinhoff. Uczestników debaty i widzów powita Zbigniew Canowiecki, prezydent Pracodawców Pomorza, a prolog wygłosić prof. Dariusz Filar.


Debata, której czas zaplanowano na 90 min. odbędzie 23 stycznia 2020 r. o godz. 19.00. Transmisję z niej nadamy na stronie gdansk.pl. Zapraszamy!

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl