Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Darmowe porady dla osób zadłużonych czynszowo - zgłoś się do MOPR

Masz problem z długami mieszkaniowymi? Boisz się, że przez nie możesz stracić lokal? A może już dostałeś wyrok eksmisyjny? Warto skorzystać z darmowych porad prawnych świadczonych przez pracowników Gdańskich Nieruchomości w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Dyrekcyjnej 5 w Gdańsku.

Darmowe porady dla osób zadłużonych czynszowo - zgłoś się do MOPR
A
A
data publikacji: 02 października 2018 r.

Gdański Dzień bez Długów. Stanowisko informacyjne w Gdańskim Zarządzie Nieruchomości Komunalnych w listopadzie 2015 roku

Podczas organizowanego od kilku lat Gdańskiego Dnia bez Długów można skorzystać z pomocy ekspertów. Nz stanowisko informacyjne w Gdańskim Zarządzie Nieruchomości Komunalnych, listopad 2015 roku
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Gdańskie Nieruchomości i MOPR zawarły porozumienie, dzięki któremu osoby w trudnej sytuacji ekonomicznej mają lepszy dostęp do informacji o możliwościach wsparcia. Chodzi przede wszystkim o pomoc osobom zagrożonym lub borykającym się z długami czynszowymi, mieszkaniowymi. Ze wsparcia skorzystać mogą nie tylko podopieczni ośrodka, ale też mieszkańcy Gdańska, którzy nie korzystają z pomocy społecznej. Wsparcie adresowane jest przede wszystkim do najemców lokali komunalnych, osób z zaległościami czynszowymi. Eksperci podpowiedzą, jakie kroki prawne podjąć, by stopniowo spłacić zadłużenie, rozłożyć je na raty lub odpracować.

- Organizacja tych pomocowych działań wynika między innymi z Programu Bezpieczeństwa Ekonomicznego i Wsparcia Osób Zadłużonych na lata 2016-2023, realizowanego w mieście na rzecz potrzebujących mieszkańców - podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Jest on skierowany do osób z różnych grup wiekowych, w zakresie edukacji ekonomicznej i prewencji. Szczególnie do gdańszczan zmagających się z problemami zadłużenia, a także ofiar przestępstw i nadużyć ekonomicznych. Również do osób znajdujących się w otoczeniu osób zadłużonych, ofiar przestępstw i nadużyć. Zachęcam Państwa gorąco do skorzystania z nowej oferty miasta. To realne, cenne wsparcie.


Z porad można korzystać w każdą trzecią środę miesiąca do stycznia 2019 roku w punkcie informacyjnym w siedzibie MOPR przy ul. Dyrekcyjnej 5 (pierwsze piętro, pokój nr 118) w godz. od 14 do 17.

-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl