Czy Twoje dziecko przyjęto do przedszkola lub zerówki? SPRAWDŹ

Już we wtorek, 23 maja, o godz. 12.00 opublikowane będą listy dzieci zakwalifikowanych do gdańskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Do 30 maja rodzice mają czas, aby potwierdzić wybór placówki edukacyjnej dla swojego dziecka.

Czy Twoje dziecko przyjęto do przedszkola lub zerówki? SPRAWDŹ
A
A
data publikacji: 22 maja 2017 r.

Przed Przedszkolem nr 71 na Diamentowej
Przed Przedszkolem nr 71 na Diamentowej
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Rodzice pierwsze wyniki rekrutacji mogą sprawdzić na dwa sposoby:

  • w placówce pierwszego wyboru - zostaną upublicznione listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
  • logując się na stronie internetowej dla rodziców 


Rodzice w terminie od środy, 24 maja godz. 8.00 do wtorku, 30 maja godz. 15.00 powinni udać się do placówki, do której zakwalifikowało się dziecko i potwierdzić wolę umieszczenia w niej swojej pociechy poprzez podpisanie umowy (w przedszkolu) lub oświadczenia woli podjęcia nauki w szkole (w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej). Wtedy dziecko ostatecznie zostaje przyjęte do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej.

- W tym roku rodzice mogli zdecydować o pozostawieniu dzieci sześcioletnich w przedszkolu. W Gdańsku, jak pokazują wstępne wyniki rekrutacji wielu rodziców sześciolatków właśnie na to się zdecydowało. Zgodnie z prawem oświatowym gmina musi zapewnić miejsca wszystkim dzieciom 3-, 4- i 5-letnim. Skutki tych dwóch czynników widzimy we wstępnych wynikach rekrutacji. Według wstępnych wyliczeń w Gdańsku zabrakło miejsc dla około 1200 dzieci (są to w większości 3-latki i część 4-latków) - informuje Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. - W ciągu najbliższych tygodni miasto przygotowuje kolejną pulę miejsc, która zostanie udostępniona rodzicom w rekrutacji uzupełniającej. W jej ramach na pewno znajdzie się blisko 500 miejsc upublicznionych w przedszkolach nie samorządowych oraz te, wykupione według potrzeb miejsca w przedszkolach niepublicznych Proszę rodziców by postępowali zgodnie z kolejnymi etapami rekrutacji. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się12 czerwca.

Listy dzieci przyjętych do placówek zostaną opublikowane 1 czerwca od godz. 13.00.

Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 12 czerwca o godz. 9.00.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
olimpia.schneider@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora