Cztery medale gdańskich morsów na mistrzostwach świata

W dniach 3-9 lutego w słoweńskiej miejscowości Bled odbywały się XII mistrzostwa świata morsów (pływanie ekstremalne). Zawodnicy z Polskiej Fundacji Morsów z Gdańska zdobyli cztery brązowe medale - Lech Bednarek i Edward Witas.
10.02.2020
Podczas zawodów w Bled

Pływanie ekstremalne (nazywane także lodowym) odbywa się w temperaturze wody poniżej 5°C, obowiązuje zwykły strój do pływania, używanie pianki neoprenowej jest zabronione.

Tegoroczne mistrzostwa świata odbyły się w Bled na Słowenii. Temperatura wody miała plus 4 stopnie, powietrza - 6 stopni na plusie. Ogółem w zawodach wystartowało około 1 500 zawodniczek i zawodników z całego świata. Polskę reprezentowało 37 zawodników, którzy zdobyli łącznie 18 medali. Cztery krążki padły łupem dwóch zawodników Polskiej Fundacji Morsów z Gdańska.

Lech Bednarek, prezes PFM, zdobył brązowe medale na 25 m stylem dowolnym i 25 m stylem klasycznym. Edward Witas stanął na trzecim miejscu podium po wyścigach na 100 m i 200 m stylem klasycznym.

Lech Bednarek na trzecim miejscu podium. Przegrał z dwoma Finami

Lech Bednarek z medalami i pucharami z morsowego pływania, w tym wywalczonymi w Bled