PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Czat z prezydentami. Aleksandra Dulkiewicz i Piotr Grzelak

Czat z prezydentami. Aleksandra Dulkiewicz i Piotr Grzelak
We wtorek, 2 marca, kolejne spotkanie online prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz z mieszkankami i mieszkańcami. W spotkaniu udział weźmie także Piotr Grzelak, zastępca prezydent ds. zrównoważonego rozwoju. Transmisja z czatu na www.gdansk.pl oraz na FB prezydent Dulkiewicz, gdzie już teraz w komentarzach do zapowiedzi wydarzenia można zadawać pytania.
wideoczat

 

We wtorek zapraszam na kolejny czat z mieszkankami i mieszkańcami i rozmowę o Miasto Gdańsk. W spotkaniu weźmie też udział mój zastępca Piotr Grzelak. Bądźcie z nami od godz. 18.00. A jeśli macie pytania możecie zadać je w komentarzu.

- pisze na swoim profilu na FB prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. 


Na powyższym profilu można zadawać pytania, na które prezydenci postarają się odpowiedzieć podczas czatu na żywo.

Czat z prezydent Gdańska Dulkiewicz i jej zastępcą Piotrem Grzelakiem odbędzie się we wtorek, 2 marca. Transmisja na FB prezydent Dulkiwicz oraz na www.gdansk.pl od godz. 18.00.  

 

Oto niektóre pytania, które już zadano:

Magdalena Stojek

Coraz więcej terenów zielonych w mieście jest zajmowanych przez deweloperów. Teraz władze miasta otworzyły drogę do zabudowana przez obiekty rekreacyjne lasku w Brzeźnie wbrew głosom mieszkańców. Obecna uchwała daje deweloperom możliwość wycięcia większości drzew o ile w to miejsce zostanie wprowadzona zieleń np. trawnik. Jaki był zakres konsultacji z mieszkańcami Gdańska w tej sprawie ?

Krystian Zimny

Kiedy możemy spodziewać się przejazdu bezkolizyjnego na Orunię? Już kilka razy byłem świadkiem kiedy to służby ratunkowe są zmuszone do stania na przejazdach ponieważ rogatki są zamknięte.

Danuta Żydowicz

Kiedy zostanie zrealizowany wyrok eksmisji najemcy z Wróbla 1/10A? Od pięciu lat nie został zrealizowany mieszkanie zadłużone i kompletnie zdemolowane, opisałam sprawę pani prezydent i obiecała pani że się odniesie do sprawy, ale niestety do dnia dzisiejszego cisza.

Bartosz Stefański

Mam niezwykle ważne pytanie odnośnie współpracy Gdańskich Nieruchomości oraz Nadmorskiego Centrum Medycznego. NCM wydzierżawia budynek przy ulicy Biwakowej na cel przychodni medycznej. Wiem, że toczą się rozmowy, aby NCM mógł zmienić swoją umowę z GN oraz rozpocząć planowany remont budynku oraz terenu dookoła budynku. Na jakim etapie znajduje się ta kwestia? Mieszkańcy oczekują zadbania o ten budynek, gdyż jest on w dość opłakanym stanie i istnieje możliwość, że chociażby tynk odpadnie ze ściany na głowę pacjenta przychodni. Remont jest potrzebny niezwłocznie.

Maria Lichtarska

Moje pytanie dotyczy kostki brukowej, która będzie układana na ul. Ogarnej. Proponuję przejazd wózkiem inwalidzkim. Wstrząs mózgu to mało. Dlaczego w XXI wieku nie pamięta się o udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych? Co z likwidacją bariery architektonicznej, którą będzie kostka brukowa.

Agnieszka Bartków

Szanowna Pani Prezydent, na jakim obecnie etapie jest przygotowanie dokumentacji technicznej na podstawie, której ruszy przebudowa #RynekOruński w ramach #Rewitalizacja #Orunia

Daniel Penk

Pani Aleksandro, Panie Piotrze, czy mógłbym prosić o najbliższe plany na budowę ścieżki rowerowej, chodników i oświetlenia ul. Kartuskiej, od ul. Źródlanej do ul. Łostowickiej. Dziękuję i pozdrawiam.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl