PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

#CzasNaGdansk. Trwa Weekendowa Strefa Aktywności na Stadionie Energa. Również dziś

#CzasNaGdansk. Trwa Weekendowa Strefa Aktywności na Stadionie Energa. Również dziś
W sobotę 18 lipca, przy Stadionie Energa Gdańsk w ramach Weekendowej Strefy Aktywności odbył się turniej piłkarski dla dzieci. Organizatorzy przygotowali też inne atrakcje dla całych rodzin i przyjaciół, czyli dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas oraz odpocząć na świeżym powietrzu. Jutro w otwartym turnieju piłkarskim zmierzą się dorośli.
Weekendowa Strefa Aktywności na Stadionie Energa
Weekendowa Strefa Aktywności na Stadionie Energa
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.plWeekendowa Strefa Aktywności to cykliczna impreza, na którą składają się zabawy i konkursy, warsztaty rolkarskie z Roll4All, dmuchańce, puszczanie latawców i bańki mydlane a także zajęcia sportowe dla całych rodzin. Chętni mogą skorzystać z konsultacji kosmetycznych - od tego weekendu do Wakacyjnej Strefy Aktywności dołączył AVON.

Na wygłodniałych sportowców czekają zawsze po zawodach i zabawie pyszności z foodtrucków i inne drobne przekąski. Ukoronowaniem wszelkich atrakcji są jednak turnieje piłkarskie - w sobotę dla dzieci i w niedzielę - dla dorosłych. 

Weekendowa Strefa Aktywności na Stadionie Energa
Weekendowa Strefa Aktywności na Stadionie Energa
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.plW sobotę, 18 lipca, odbył się turniej piłkarski dla dzieci - w dwóch kategoriach wiekowych. Na boisku znajdującym się przy FUN ARENIE spotkały się dzieci z klas 1-4 oraz 5-8 szkół podstawowych. Dzieci jak zawsze bawiły się wspaniale. Rywalizacji sprzyjała piękna, słoneczna pogoda, a na koniec - najlepszym - wręczono drobne upominki.

- Turniej zawsze jest otwarty - mówi Marta Szymczak, rzecznik prasowy Stadionu Energa Gdańsk. - Może w nim wziąć udział każde dziecko, które zgłosi się na minimum 15 minut przed startem rozgrywek, a jego rodzic uiści opłatę, w dowolnej wysokości, na rzecz Fundacji Obudź Nadzieję (na miejscu spotka wolontariusza).
Mecze odbywają się na specjalnie przygotowanym boisku na terenie zewnętrznym stadionu (wjazd od strony parkingu P5 przy ulicy Marynarki Polskiej). 

Podobne emocje czekają w niedzielę, 19 lipca, dorosłych, dla których również organizatorzy przygotowali turniej na podobnych zasad. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Weekendowa Strefa Aktywności przy Stadionie Energa Gdańsk (ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1) czynna jest jutro od godz. 11 do 17. 

 

Zasady Uczestnictwa:
Liczebność drużyn:

- drużyny dziecięce - 4 zawodników w polu + bramkarz

- drużyny seniorskie - 3 zawodników w polu + bramkarz

Aby drużyna mogła wziąć udział w sportowej rywalizacji należy zgłosić się przy turniejowym boisku nie później niż 15 minut przed startem zawodów oraz uiścić u wolontariusza dowolną opłatę-cegiełkę na rzecz Fundacji OBUDŹ NADZIEJĘ.

Współorganizatorem turnieju jest inicjatywa Kibice Razem - projekt od kibiców dla kibiców.

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl