Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Czarny Protest w gdańskim magistracie. List w sprawie strajku

Prezydent Paweł Adamowicz wystosował list do pracowniczek gdańskiego magistratu, które planują udział w poniedziałkowym Ogólnopolskim Strajku Kobiet w Gdańsku. Publikujemy jego treść.

Czarny Protest w gdańskim magistracie. List w sprawie strajku
A
A
data publikacji: 28 września 2016 r.

Kwietniowy protest przeciwko projektowi nowej ustawy aborcyjnej na Targu Węglowym
Kwietniowy protest przeciwko projektowi nowej ustawy aborcyjnej na Targu Węglowym
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Drogie Panie!

Znacie mnie. Wiecie, że jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwóch córek. Wiecie, że jestem człowiekiem wierzącym. Wiecie, że jestem zwolennikiem tzw. kompromisowej ustawy aborcyjnej „O planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalnego przerywania ciąży” (Dz.U. 1993 r. Nr 17, poz. 78) . Ale też wiecie, że szanuję poglądy innych. Także wtedy, gdy różnią się od moich.

W poniedziałek 3 października ma odbyć się Ogólnopolski Strajk Kobiet. Ma to być protest przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Jedną z form tego strajku ma być nieobecność w pracy. Wiem część z Was zamierza wziąć udział w proteście.

Rozumiem i szanuję Waszą decyzję. Aby jednak nie dopuścić do tego, by w tym dniu praca Urzędu została zakłócona proszę Was, byście o zamiarze wzięcia udziału w proteście (urlop wypoczynkowy, urlop na żądanie) zawiadomiły swoich bezpośrednich przełożonych. Pozwoli nam to zorganizować pracę w poniedziałek w ten sposób, by nie utrudnić życia mieszkańcom naszego miasta.

Jestem przekonany, że Wasz ewentualny protest spotka się ze zrozumieniem i szacunkiem zarówno kolegów z pracy, jak i mieszkańców.

Paweł Adamowicz

Prezydent Miasta Gdańska