Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Będzie przebój? Czarno-Czarni nagrali piosenkę na Mundial w Rosji

„My wygramy mecz” - piosenkę pod takim tytułem nagrał zespół Czarno Czarni, który współtworzy m.in. gdańszczanin Jarek Janiszewski, lider formacji Bielizna. Mundialowy hymn ma zagrzewać biało-czerwonych do zwycięstwa podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Będzie przebój? Czarno-Czarni nagrali piosenkę na Mundial w Rosji
A
A
data publikacji: 17 maja 2018 r.
Jarek Janiszewski - koncert zespołu Bielizna w Gdańsku podczas obchodów 35. rocznicy wprowadzenia 13 grudnia 1981 stanu wojennego
Jarek Janiszewski - koncert zespołu Bielizna w Gdańsku podczas obchodów 35. rocznicy wprowadzenia 13 grudnia 1981 stanu wojennego
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

- Zbliża się Mundial w Rosji. Mamy nadzieję, że muzyczny żart zespołu Czarno Czarni „My wygramy mecz” pozwoli wszystkim kibicom uwolnić emocje i ponieść biało-czerwonych do zwycięstwa - mówi zespół. - Wierzymy, iż atmosfera nadchodzących Mistrzostw Świata będzie magiczna, a widok piłki lądującej w bramce przeciwnika poderwie w ekstazie z ławek wszystkich fanów futbolu. Jeśli tylko uwierzymy, Polska wygra mecz!

Czarno-Czarni to polska grupa swingowo-rockowa. Powstała w 1996 roku. Początkowo nawiązywała swoim brzemieniem do lat 60.

Jej skład tworzą członkowie zespołów Big Cyc i Bielizna. Pomysł założenia grupy narodził się podczas nagrywania przez Big Cyca utworu pt. „Pasażer” - piosenkę gościnnie zaśpiewał Jarek Janiszewski z zespołu Bielizna.

Debiutancka płyta, zatytułowana „Z gitarą wśród zwierząt”, ukazała się w 1998 r. i odniosła ogromny sukces - osiągnęła status platynowej (150 tysięcy sprzedanych egzemplarzy) i przyniosła przeboje, takie jak „Nogi” czy „Trąbo-twist”.

Kolejne lata przyniosły kolejne albumy: „Niewidzialnych”, z hitami „Śpiąca Jola” oraz „Jedzą rybę”; „Jasną stronę księżyca”; i „Sułtanów swingu” - zawierającą swingowe wersje klasycznych polskich przebojów z lat 30., 40. i 50. XX w. Po kilku latach przerwy, w 2009 roku ukazał się album „Nudny świat”, na którym pojawiły się m.in. muzyczne duety z Anią Rusowicz i Urszulą, a także piosenka znana z serialu „Daleko od noszy” - „Nie choruj”.

Ostatni czas działalności zespołu to wydanie płyt: „The Power of Dance Floor”, nagranej wspólnie z pochodzącą z Nashville wokalistką Holly Shepherd, i „Najlepsze piosenki” - będącej zbiorem najbardziej znanych przebojów Czarno-Czarnych. Najnowszy album, zatytułowany „Francuska miłość”, to powrót do brzmień lat 60., po raz pierwszy w historii zespołu z użyciem instrumentów dętych.

Piosenki Czarno-Czarnych pojawiały się też w filmach pełnometrażowych: w „Śniadaniu do łóżka” w reżyserii Krzysztofa Langa oraz w „Królu życia” w reżyserii Jerzego Zielińskiego.

Zespół występował w Polsce, Nowym Jorku, Chicago, Londynie i Brukseli.

-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora