PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Cross Duathlon Gdańsk 2021. Rejestracja do 29 września, weź udział w rywalizacji

Cross Duathlon Gdańsk 2021. Rejestracja do 29 września, weź udział w rywalizacji
Rozpoczęły się zapisy na tegoroczną edycję Cross Duathlon Gdańsk. To znana i popularna impreza dla osób aktywnych, którą organizuje Gdański Ośrodek Sportu. Wszyscy zainteresowani terenową rywalizacją biegowo-kolarską już mogą się rejestrować i szlifować formę przed zawodami.
Jeśli lubisz terenowe zmagania, warto się sprawdzić. Cross Duathlon Gdańsk już 2 października!
Jeśli lubisz terenowe zmagania, warto się sprawdzić. Cross Duathlon Gdańsk już 2 października!
źródło: GOS


Dwie pętle biegowe po 5 kilometrów, przedzielone rowerowym crossem po leśnych ścieżkach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego - tak wygląda w skrócie program Cross Duathlonu Gdańsk. Terenowe zawody, rozgrywane często w trudnych, jesiennych warunkach atmosferycznych od lat cieszą się popularnością. Okazuje się bowiem, że dla wielu osób to możliwość sprawdzenia swojej formy.

Tegoroczny Cross Duathlon odbędzie się 2 października. Areną zmagań będzie Trójmiejski Park Krajobrazowy. Jak informuje Gdański Ośrodek Sportu, zapisy prowadzone są drogą elektroniczną i trwają do 29 września. Limit miejsc wynosi 200 osób, decyduje więc kolejność zgłoszeń. Opłata startowa wynosi 69 złotych.

plakat

Zapisy do Cross Duathlonu 2021
Regulamin imprezy (.pdf 499 Kb)


Start i meta Cross Duathlonu zlokalizowane są w Dolinie Czystej wody. Dla osób aktywnych ta część Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, położona między Oliwą a Owczarnią, jest doskonale znana.

Zawodnicy będą mieli do pokonania biegiem dwie pętle po 5 km. Trasy poprowadzone są w lasach, po drogach terenowych. Są tu też spore różnice wysokości. Pomiędzy pętlami biegowymi, trzeba będzie też wsiąść na rower. Do przejechania wyznaczono trasę o długości 12 km, również biegnącą po leśnych drogach. Preferowane są rowery MTB z terenowym ogumieniem.

mapka
źródło: GOS


Organizator apeluje do uczestników o rozwagę i odpowiedzialność, a w szczególności o przestrzeganie reżimów sanitarnych związanych z pandemia Covid-19.

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl