PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

CodeWeek, czyli programowanie dla pokoleń

CodeWeek, czyli programowanie dla pokoleń
Wystarczy laptop i chęć do działania, by spróbować swoich sił w programowaniu. Podczas “CodeWeek in STARTER” w Gdańsku każdy w wieku od 10 lat wzwyż może skorzystać z bezpłatnych warsztatów kodowania. Warto zarezerwować czas w dniach 14-22 października, a już teraz - zapisać się na warsztaty.
CodeWeek`2015 w STARTERZE
CodeWeek`2015 w STARTERZE
GIP STARTER


CodeWeek to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania. W Gdańsku, już po raz czwarty przyłącza się do niej Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Z warsztatów i spotkań z przedstawicielami firm branży informatycznej i nowych technologii - zgodnie z ideą tego wyjątkowego tygodnia - skorzystać może zarówno totalny laik, osoba początkująca, jak i bardziej zaawansowani programiści.

- To wyjątkowe wydarzenie, jedno z nielicznych w Polsce skupiające w jednym miejscu osoby w różnym wieku, ale z podobną pasją. Wszystkie warsztaty w trakcie CodeWeek są bezpłatne, co jest rzadkością w tej branży - podkreśla Marcin Młyński, koordynator wydarzenia z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać różne języki programowania, pogłębić wiedzę na temat zagadnień z zakresu wirtualnej rzeczywistości (wykorzystywanej m.in. w sławnej ostatnio grze Pokemon GO), a także nauczyć się tworzyć własne aplikacje mobilne.

Nastolatki (w wieku od 10 do 15 lat) mogą wziąć udział m.in. w warsztatach w ramach projektu „kod.Starter();”, który wspiera internetowy gigant Google. Młodzież poznaje języki HTML i CSS i uczy się tworzenia od podstaw stron internetowych. Uwaga! Rekrutacja na warsztaty dla chłopców i dziewczyn odbywa się na osobnej stronie.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie dwunastogodzinny “Maker Day”, podczas którego uczestnicy wykorzystają nabytą w czasie tygodnia kodowania wiedzę i stworzą własne aplikacje, roboty lub wyposażone w mikrokomputery inteligentne urządzenia. Do “Maker Day”

Również w ramach projektu “kod.Starter();” odbędą się zajęcia pn. “Dziewczyny robią gry”. Będą to warsztaty programowania w Scratchu dedykowane dziewczynom w wieku 10–15 lat, a ich motywem przewodnim będzie tworzenie gier komputerowych. Scratch to świetne narzędzie do rozpoczęcia nauki programowania. Jest bezpłatny i daje wiele możliwości do kontynuacji zabawy w tworzenie gier również w domu.

Już w tej chwili można rezerwować miejsca na większość z zaplanowanych w trakcie CodeWeek warsztatów, organizatorzy zalecają jednak, by jeszcze na początku przyszłego tygodnia (od 10 października) spojrzeć na listę wydarzeń, ponieważ ostatnie propozycje są jeszcze dopinane na ostatni guzik.

Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze
Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze