CodeWeek, czyli programowanie dla pokoleń

Wystarczy laptop i chęć do działania, by spróbować swoich sił w programowaniu. Podczas “CodeWeek in STARTER” w Gdańsku każdy w wieku od 10 lat wzwyż może skorzystać z bezpłatnych warsztatów kodowania. Warto zarezerwować czas w dniach 14-22 października, a już teraz - zapisać się na warsztaty.

CodeWeek, czyli programowanie dla pokoleń
A
A
data publikacji: 09 października 2016 r.
CodeWeek`2015 w STARTERZE
CodeWeek`2015 w STARTERZE
GIP STARTER


CodeWeek to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania. W Gdańsku, już po raz czwarty przyłącza się do niej Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Z warsztatów i spotkań z przedstawicielami firm branży informatycznej i nowych technologii - zgodnie z ideą tego wyjątkowego tygodnia - skorzystać może zarówno totalny laik, osoba początkująca, jak i bardziej zaawansowani programiści.

- To wyjątkowe wydarzenie, jedno z nielicznych w Polsce skupiające w jednym miejscu osoby w różnym wieku, ale z podobną pasją. Wszystkie warsztaty w trakcie CodeWeek są bezpłatne, co jest rzadkością w tej branży - podkreśla Marcin Młyński, koordynator wydarzenia z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać różne języki programowania, pogłębić wiedzę na temat zagadnień z zakresu wirtualnej rzeczywistości (wykorzystywanej m.in. w sławnej ostatnio grze Pokemon GO), a także nauczyć się tworzyć własne aplikacje mobilne.

Nastolatki (w wieku od 10 do 15 lat) mogą wziąć udział m.in. w warsztatach w ramach projektu „kod.Starter();”, który wspiera internetowy gigant Google. Młodzież poznaje języki HTML i CSS i uczy się tworzenia od podstaw stron internetowych. Uwaga! Rekrutacja na warsztaty dla chłopców i dziewczyn odbywa się na osobnej stronie.

Zwieńczeniem wydarzenia będzie dwunastogodzinny “Maker Day”, podczas którego uczestnicy wykorzystają nabytą w czasie tygodnia kodowania wiedzę i stworzą własne aplikacje, roboty lub wyposażone w mikrokomputery inteligentne urządzenia. Do “Maker Day”

Również w ramach projektu “kod.Starter();” odbędą się zajęcia pn. “Dziewczyny robią gry”. Będą to warsztaty programowania w Scratchu dedykowane dziewczynom w wieku 10–15 lat, a ich motywem przewodnim będzie tworzenie gier komputerowych. Scratch to świetne narzędzie do rozpoczęcia nauki programowania. Jest bezpłatny i daje wiele możliwości do kontynuacji zabawy w tworzenie gier również w domu.

Już w tej chwili można rezerwować miejsca na większość z zaplanowanych w trakcie CodeWeek warsztatów, organizatorzy zalecają jednak, by jeszcze na początku przyszłego tygodnia (od 10 października) spojrzeć na listę wydarzeń, ponieważ ostatnie propozycje są jeszcze dopinane na ostatni guzik.

Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Izabela Biała (0)
www.gdansk.pl
izabela.biala@gdansk.pl
więcej tekstów autora