DAY, czyli naucz się programować od zera. Mamy dla Was wejściówki! } DAY, czyli niedzielnych warsztatach programowania dla osób, które nie miały jeszcze styczności z kodowaniem. Mamy dla was pięć bezpłatnych wejściówek na to wydarzenie. } } }
PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
CODE{sun}DAY, czyli naucz się programować od zera. Mamy dla Was wejściówki!
CODE{sun}DAY, czyli naucz się programować od zera. Mamy dla Was wejściówki!
Chętnych do spróbowania sił w programowaniu nie brakuje, zwłaszcza że sektor IT w Trójmieście przyjmie każdą liczbę rąk do pracy. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak zacząć i jakiej technologii się uczyć. Pomóc może udział w 3. edycji CODE{sun}DAY, czyli niedzielnych warsztatach programowania dla osób, które nie miały jeszcze styczności z kodowaniem. Mamy dla was pięć bezpłatnych wejściówek na to wydarzenie.

Niedziela z komputerem? Czemu nie - jeśli spędzona na nauce programowania...
Niedziela z komputerem? Czemu nie - jeśli spędzona na nauce programowania...
Hackerspace Trójmiasto

Trzecią edycję programistycznej niedzieli dla laików zaplanowano na 5 marca 2017 r. Zorganizowały ją instytucje, które dobrze rozumieją problem niedoboru programistów na rynku: Fundacja CODE:ME (na co dzień promująca naukę programowania), Hackerspace Trójmiasto (społeczność pasjonatów nowych technologii) oraz Horde Technology (trójmiejski software house, czyli firma tworząca oprogramowanie).

- To będzie już trzecia edycja CODE{sun}DAY i za każdym razem mamy kłopoty ze zbyt małą liczbą miejsc. Osób, które chciałyby przyjrzeć się światu IT: jak do niego wejść, jakie technologie są przyszłościowe, jak zacząć programować, jest tyle, że miejsca kończą się zazwyczaj w dniu rozpoczęcia zapisów - mówi Marcin Młyński, dyrektor zarządzający Fundacji CODE:ME. - Instytucje i firmy, które przyłączają się do wydarzenia, utwierdzają nas w przekonaniu, że takie inicjatywy są nie tylko ciekawe, ale również wartościowe dla samych firm, które, oprócz promocji marki, mogą tu także znaleźć potencjalnych pracowników.

Programowanie? Ale nie będzie bolało?
Programowanie? Ale nie będzie bolało?
Hackerspace Trójmiasto

Podczas nadchodzącej edycji 75 osób będzie miało okazję posłuchać o tym jak rozpocząć przygodę z programowaniem. Dowie się, czy “hackerstwo” można wpisać w CV jako hobby oraz, przede wszystkim - spróbować swoich sił podczas warsztatów z takich technologii jak: C#.net, HTML&CSS, Arduino, iOS czy Unity.

Uczestnicy przejdą proces od poznania narzędzi programistycznych, składni, dobrych praktyk podczas pisania kodu, aż do stworzenia swojej pierwszej aplikacji. Wydarzenie będzie także okazją do rozmów z trenerami i przedstawicielami firm na temat rozwoju kariery w branży IT.

Miejsc na najbliższą edycję CODE{sun}DAY już nie ma, ale dzięki uprzejmości organizatorów mamy dla naszych czytelników pięć bezpłatnych wejściówek - po jednej na każdy z pięciu warsztatów. AKTUALIZACJA, 3 marca ,godz. 11.20: mamy jeszcze trzy wejściówki na warsztaty iOS.

Żeby je zdobyć, wystarczy wysłać maila na adres autorki tekstu wraz z informacją o wybranym warsztacie i odpowiedzią na pytanie, gdzie mieści się siedziba Fundacji CODE:ME. Decyduje kolejność zgłoszeń.

CODE:ME

Wydarzenie odbędzie się 5 marca (niedziela) w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER / Hackerspace Trójmiasto (ul. Lęborska 3b) w godz. 10-18.

Kolejna edycja CODE{sun}DAY planowana jest na połowę 2017 r.

Czytaj także:

Od laika do programisty w dwa miesiące? Ależ tak! W Gdańsku to możliwe

Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze
Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze