PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Co zrobić, gdy zostawisz coś w autobusie lub tramwaju? Sprawdź, gdzie szukać zguby

Co zrobić, gdy zostawisz coś w autobusie lub tramwaju? Sprawdź, gdzie szukać zguby
Telefony, dokumenty, parasole to rzeczy najczęściej zostawiane w środkach miejskiego transportu. Jeśli w chwili roztargnienia zdarzy się taka sytuacja, nie musisz od razu panikować. Jeżeli trafiła w ręce uczciwego znalazcy, na pewno trafi do miejsca, gdzie czeka na swojego właściciela.
Jeśli zostawisz coś w gdańskim autobusie lub tramwaju, możesz to znaleźć. Sprawdź gdzie.
Jeśli zostawisz coś w gdańskim autobusie lub tramwaju, możesz to znaleźć. Sprawdź, gdzie
Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl

 

Ponad 100 tramwajów i prawie 200 autobusów Gdańskich Autobusów i Tramwajów obsługuje codziennie trasy w Gdańsku. Jak łatwo policzyć, każdego dnia jeździ nimi setki pasażerów. Dlatego nie ma tygodnia, by ktoś nie pozostawił czegoś w tramwaju. Najczęściej są to typowe rzeczy codziennego użytku, jak plecaki, telefony, kurtki. Ale niekiedy zdarzają się bardziej nieoczywiste, np. kuchenka mikrofalowa, saksofon, namiot, sztuczna szczęka albo namiot.

Co w sytuacji, kiedy po wyjściu z miejskiego środka transportu zorientujemy się, że nie wszystko zabraliśmy? Po pierwsze – należy dokładnie przeanalizować wszystkie szczegóły dotyczące trasy, jaką przebyliśmy, jak numer linii, nazwa przystanku, godzina odjazdu. Pomocny może być również numer boczny pojazdu.

Kiedy ustalimy wszystkie szczegóły trzeba zadzwonić do GAiT na informację telefoniczną. Czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00 – 14.00, pod nr tel.: (58) 341 32 46 wew. 123.

Wszystkie znalezione w gdańskich autobusach i tramwajach rzeczy trafiają do dyspozytora, a później do miejsca, gdzie czekają na właściciela. Zguba jest tam przez kilka dni. Wystarczy zadzwonić i podać cechy charakterystyczne zagubionego przedmiotu. Jeżeli okaże się, że znaleźliśmy zgubę, można ją odebrać w budynku przy ul. Wita Stwosza 108 w Gdańsku.

Po upływie kilku dni, wszystkie znalezione i nieodebrane przez pasażerów przedmioty trafiają do Biura Rzeczy Znalezionych Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ul. Wyspiańskiego 9a.

 

oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze