PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Co Ty wiesz o Gdańsku? Wystartuj w olimpiadzie [TRWAJĄ ZAPISY]

Co Ty wiesz o Gdańsku? Wystartuj w olimpiadzie [TRWAJĄ ZAPISY]
Już po raz dziewiąty miłośnicy Gdańska mają okazję sprawdzić poziom swojej wiedzy w Olimpiadzie Wiedzy o Gdańsku. Zakończył się już nabór dla dzieci i młodzieży. Do tzw. edycji obywatelskiej konkursu wciąż mogą zgłaszać się dorośli (termin do 9 maja). Łączna pula nagród to 18 tys. zł.

Tak czy nie? Finałowa rozgrywka Olimpiady Wiedzy o Gdańsku w 2011 r.

Kto nadaje Honorowe Obywatelstwo Miasta Gdańska? Kiedy został odsłonięty Pomnik Poległych Stoczniowców 1970? Komu, wedle legendy, zawdzięcza swoją nazwę dzielnica Gdańska - Orunia? To tylko kilka z pytań, które pojawiły się w zeszłorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Gdańsku. W tym roku motywem przewodnim konkursu jest KULTURA.

Edycja obywatelska

Zgłoszenia do edycji obywatelskiej olimpiady można przesyłać do 9 maja. Podczas pierwszego stopnia eliminacji uczestnicy zmierzą się indywidualnie w pisemnym teście, który odbędzie się 13 maja. Wielki Finał wszystkich kategorii olimpiady odbędzie się 27 maja, podczas Święta Miasta Gdańska.

Sprawdź, jak dobrze znasz Gdańsk i wyślij zgłoszenie do olimpiady za pośrednictwem strony internetowej Fundacji Gdańskiej. Znajdziesz tu także zeszyty edukacyjne, które pomogą w przygotowaniach, regulamin olimpiady i zakres wiedzy, którą trzeba się wykazać by sięgnąć po nagrody.

Edycja szkolna z nową podkategorią

Tradycyjnie do udziału w Olimpiadzie zgłosili się już uczniowie - reprezentanci szkół (rekrutacja, z podziałem na kategorie wiekowe trwała do 14 kwietnia - za pośrednictwem wychowawców i dyrekcji). Drużyny szkolne liczą maksymalnie trzy osoby. Tegoroczną nowością jest podkategoria – Młody Gdańszczanin. Zapraszono do niej wszystkie osoby z województwa pomorskiego, które nie ukończyły jeszcze 18 lat. Tworząc własne trzyosobowe grupy, koniecznie z pełnoletnim liderem na czele, mogą wziąć udział w olimpiadzie i sprawdzić swoją wiedzę o Gdańsku.

Pierwszy stopień eliminacji międzyszkolnych odbędzie się internetowo w dniach 24-26 kwietnia.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Gdańsku jest Fundacja Gdańska. partnerem strategicznym jest Gdański Archipelag Kultury.

Milena MieczkowskaUrząd Miejski w GdańskuFundacja Gdańska
Milena Mieczkowska - najnowsze
Milena MieczkowskaUrząd Miejski w GdańskuFundacja Gdańska
Milena Mieczkowska - najnowsze