Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Co łączy Gdańsk i Antarktydę? Światowy Dzień Orientacji. Pobiegnij z mapą w Parku Reagana

24 maja to Światowy Dzień Orientacji, dzień podczas którego na całym świecie organizacje sportowe i szkoły promują bieganie z mapą. W Gdańsku w środę, późnym popołudniem i wieczorem w Parku Reagana, odbywać się będzie jedna z blisko 1,5 tys. zaplanowanych na całym globie imprez. Udział bezpłatny! Zapisz się już dziś.

Co łączy Gdańsk i Antarktydę? Światowy Dzień Orientacji. Pobiegnij z mapą w Parku Reagana
A
A
data publikacji: 23 maja 2017 r.

Poczuj radość poszukiwań z mapą - już 24 maja w Parku Reagana w Gdańsku
Poczuj radość poszukiwań z mapą - już 24 maja w Parku Reagana w Gdańsku
Ulf Palm

Główny organizator obchodów Światowego Dnia Orientacji, czyli Międzynarodowa Federacja Orientacji, odnotowała ponad 1400 zaplanowanych wydarzeń, w tym jedno na Antarktydzie.

W Gdańsku można wziąć udział w imprezie przygotowanej przez miejscowy Klub Harpagan w Parku Reagana. Do wyboru będą dwie trasy różniące się długością i trudnością punktów. Krótszą (popularyzacyjną) zaleca się początkującym i rodzinom z dziećmi; dłuższa przygotowana została z myślą o osobach średniozaawansowanych i lubiących długie spacery, a także o biegaczach na orientację.

Na czym to polega?

Jak zapewniają organizatorzy:

“Do spróbowania swoich sił w biegu lub spacerze z mapą nie jest potrzebny żaden sprzęt. Każdy uczestnik otrzyma od organizatora kolorową mapę, a początkujący mogą liczyć na krótkie szkolenie przed startem. Zadaniem uczestnika jest dotarcie do punktów zaznaczonych na mapie i potwierdzenie ich na karcie startowej. Przy okazji można poznać nieodkryte dotąd zakamarki Parku Reagana!”


Baza imprezy (czyli biuro zawód i miejsce startu) znajdować się będzie na terenach zielonych Parku Reagana przy ul. Dąbrowszczaków 16 w Gdańsku – wejście D do Parku. Impreza odbywa się na świeżym powietrzu (bez względu na pogodę).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny! Klub Harpagan zachęca do wcześniejszej rejestracji przez Internet. Tutaj dokonać można rejestracji i dowiedzieć się więcej.

Program:

  • od 17:00 – czynne będzie biuro zawodów i rozpocznie się przyjmowanie uczestników
  • od 17:20 – szkolenia dla początkujących
  • 17:30 – godzina ZERO, od tego momentu można startować (start interwałowy, co minutę)
  • po powrocie na metę: wgląd w wyniki (podawane są na bieżąco), dyplomy, punkt regeneracyjny do dyspozycji uczestników (woda, owoce).
  • 20:30 zamknięcie mety

Po powrocie na metę każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w losowaniu nagród i upominków. Do rozlosowania m.in. vouchery na zakupy w sieci sklepów sportowych REGATTA.


Nie możesz przyjść w środę? Przeczytaj o cyklicznej propozycji Klubu Harpagan, która odbywa się w weekendy w Gdańsku - Dzielnicowej Imprezie na Orientację Harpuś

-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl