PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
CNN Travel: Gdańsk wśród najpiękniejszych miejsc, które warto odwiedzić w Polsce
CNN Travel: Gdańsk wśród najpiękniejszych miejsc, które warto odwiedzić w Polsce
Popularny na Zachodzie portal turystyczny CNN Travel przygotował listę 11 najpiękniejszych miejsc w Polsce. Oczywiście nie zabrakło na niej Gdańska.
Gdańsk spodobał się CNN Travel, ponieważ w interesujący sposób łączy nowoczesność z historią
Gdańsk spodobał się CNN Travel, ponieważ w interesujący sposób łączy nowoczesność z historią
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

CNN Travel przedstawia Gdańsk na swojej liście najpiękniejszych miejsc w Polsce jako miasto łączące piękno historycznej zabudowy z nowoczesnością portowego miasta. Lapidarna prezentacja zilustrowana jest zdjęciem Długiego Targu z Dworem Artusa i fontanną Neptuna. "Spacerując po starym mieście w Gdańsku czujesz się, jakbyś wszedł do bajkowego miasteczka pełnego domków z piernika" - pisze m.in. autor publikacji i zaraz dodaje, że Gdańsk to dużo więcej: "historia miasta pełna jest tragicznych rozdziałów, gdy zostało zrówane z ziemią podczas II wojny światowej". Przypomina także, że nasze miasto jest miejscem narodzin Solidarności, a "dziś jest nowoczesnym miastem portowym pewnie patrzącym w przyszłość, niezapominającym nigdy o swojej przeszłości".

Dziennikarz CNN Travel szczególnie poleca turystom wizytę w Muzeum II Wojny Światowej.

W CNN Travel, oprócz Gdańska, znalazły się oczywiście Warszawa, Kraków czy Toruń, ale także np.: Kopalnia Soli w Wieliczce, Białowieski Park Narodowy, Tatry Wysokie, zamki w Malborku i Mosznej i nasz sąsiad - Sopot. 

 

Cała publikacja - TUTAJ

Publikację skomentował na swoim Fb prezydent Paweł Adamowicz:

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl