PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Jeszcze większe serce dla cieKAWEJ - wielki sukces zbiórki na rzecz niezwykłej gdańskiej kawiarni

Jeszcze większe serce dla cieKAWEJ - wielki sukces zbiórki na rzecz niezwykłej gdańskiej kawiarni
33 tys. 660 zł, czyli o 30 proc. więcej niż zakładali organizatorzy, przyniosła zbiórka crowdfundingowa Serce dla cieKAWEJ. Celem nr 1 było zebranie pieniędzy na zakup profesjonalnego ekspresu do kawy dla cieKAWEJ - pierwszej gdańskiej kawiarni z niepełnosprawnymi baristami. Dzięki internautom także cel nr 2 będzie zrealizowany.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Już wkrótce parzyć będą kawę w cieKAWEJ w Gdańsku. Od l.: Krzysztof Skrzypski oraz Marcin Puk, Małgorzata Piekarska, Łukasz Łopanowski, Ewelina Jaworska
Już wkrótce parzyć będą kawę w cieKAWEJ w Gdańsku. Od l.: Krzysztof Skrzypski oraz Marcin Puk, Małgorzata Piekarska, Łukasz Łopanowski, Ewelina Jaworska
Przemek Kozłowski

Zbiórka na rzecz cieKAWEJ kawiarni na portalu wspieram.to zakończyła się o północy, 13 maja. W ciągu miesiąca 424 darczyńców wsparło finansowo kampanię “Serce dla cieKAWEJ”. Zebrano 33 tys. 660 zł, planowano - 25 tys. 518 zł. Już 8 maja wieczorem zebrana została suma potrzebna na zakup ekspresu. W niedzielę ( na zaledwie trzy godziny przed końcem akcji) okazało się, że za zebraną nadwyżkę uda się zrealizować drugi cel kampanii, czyli zakup czterech specjalistycznych tabletów TIM z oprogramowaniem, które ułatwią załodze kawiarni komunikację z klientami. Przypomnijmy: w cieKAWEJ kawiarni trzon zespołu stanowić będą niepełnosprawni intelektualnie gdańszczanie i gdańszczanki.

- To było niesamowite! Wpłaty wpływały do ostatniej chwili. Jednym z prezentów, które ofiarowaliśmy internautom w zamian za wpłatę min. 503 zł były indywidualnie zdobione krzesła w cieKAWEJ. Wszystkie piętnaście mają swoich sponsorów - cieszy się Krzysztof Skrzypski, inicjator powstania cieKAWEJ kawiarni. - Obiecuję, że do końca czerwca wszystkie nagrody i podziękowania trafią do wspierających naszą zbiórkę.

Do końca czerwca także powinna ruszyć cieKAWa w lokalu przy ul. Świętojańskiej 68. Równolegle pracę rozpocznie kuchnia przy ul. Gościnnej na Oruni, w budynku dawnego Gimnazjum nr 10. Będą tu m.in. pieczone ciasta dla kawiarni i chleb, z których  będą kanapki na potrzeby lokalu. W kawiarni i w kuchni zatrudnienie znajdzie na początek siedmioro niepełnosprawnych intelektualnie dorosłych. Obie działalności będą prowadzone pod szyldem Ciekawej Spółdzielni Socjalnej.


Jest ekspres dla cieKAWEJ! Wciąż można wesprzeć start gdańskiej kawiarni z niepełnosprawnymi baristami. ROZMOWA

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl