PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Chudnij zdrowo. Weź udział w programach Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies

Chudnij zdrowo. Weź udział w programach Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies
Projekt Ekstra FAN to szansa dla każdego, kto chciałby schudnąć zdrowo i efektywnie. Uczestnicy przez trzy miesiące będą wspólnie ćwiczyć, skorzystają z porad dietetyków oraz wezmą udział w spotkaniach z ekspertami z zakresu żywienia i zdrowia. Nabór do kolejnej edycji Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies potrwa do 24 lutego.
W ramach projektu można przypomnieć sobie, jak to jest - grać w piłkę na świeżym powietrzu
W ramach projektu można przypomnieć sobie, jak to jest - grać w piłkę na świeżym powietrzu
Stadion Energa Gdańsk


Ekstra FAN to autorski projekt Stadionu Energa Gdańsk i Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia skierowany do osób z nadwagą i otyłością w wieku 35 – 60 lat. W ramach programu odbywają się zajęcia z dietetykami, fizjologami, specjalistami z zakresu aktywności fizycznej i żywienia oraz wykwalifikowanymi trenerami.

Udział w programie to szansa nie tylko na zgubienie nadprogramowych kilogramów, ale przede wszystkim na wyeliminowanie złych nawyków żywieniowych i zmianę stylu życia. Program jest bezpłatny i kompleksowy, przygotowywany we współpracy z Ergo Areną oraz klubami sportowymi: Lechią Gdańsk, Energą Wybrzeże Gdańsk, Treflem Gdańsk oraz Treflem Sopot.

Wyniki uczestników Ekstra FAN z 2018 r. nie pozostawiają złudzeń i zachęcają do udziału – w ciągu czterech ubiegłorocznych edycji projektu gdańszczanki i gdańszczanie pozbyli się w sumie aż 386 kilogramów.


Zajęcia prowadzone są w różnych sportowych obiektach w Gdańsku
Zajęcia prowadzone są w różnych sportowych obiektach w Gdańsku
Stadion Energa Gdańsk


- Projekt na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń Stadionu, Ergo Areny i zaangażowanych klubów sportowych – mówi Wojciech Dąbrowski, dyrektor ds. komunikacji i CSR Stadionu, odpowiedzialny za Ekstra FAN. - Dla wszystkich partnerów jest to szansa na wykorzystanie potencjału i magii sportu do wprowadzenia pozytywnej zmiany w lokalnej społeczności, u swoich najwierniejszych fanów. Zmiana trybu życia, diety, wzrostu aktywności ruchowej to działania czasami bardzo trudne do wprowadzenia na własną rękę. Przychodzimy z pomocą specjalistów od zdrowego żywienia, sportu i dajemy alternatywę zdrowszego życia i lepszego samopoczucia. Przypominamy trochę, jak było fajnie kiedy całe dnie spędzało się na zewnątrz grając w piłkę, biegając, bawiąc się w chowanego... W końcu każdy z nas chce być zdrowy.

Nabór do ósmej edycji Ekstra FAN oraz piątej edycji Ekstra FAN Ladies rozpoczął się 8 lutego br. Zgłoszenia online przyjmowane są do 24 lutego poprzez formularz na stronie projektu. Do każdego programu zakwalifikuje się grupa maksymalnie 33 osób.


Na przykład na Stadionie Energa Gdańsk
Na przykład na Stadionie Energa Gdańsk
Stadion Energa Gdańsk


Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu przez okres trzech miesięcy i będą prowadzone przez trójmiejskich trenerów sportowych.

Ostatnie badania uczestników odbędą się rok po zakończeniu projektu. Będzie to świetna okazja do kontroli trwałości wyników oraz pochwalenia się sukcesami.oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl