PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Chełm. Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 8 zakończona

Chełm. Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 8 zakończona
Jest już ładniej i dużo cieplej, wkrótce okaże się, że jest też taniej. Głównym celem przeprowadzanych w naszym mieście modernizacji obiektów szkolnych i przedszkolnych jest obniżenie rachunków za ogrzewanie i energię elektryczną. W SP nr 8 zakończyły się już prace budowlane. Obecnie trwają procedury odbiorowe inwestycji.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 8 dobiegła końca
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 8 dobiegła końca
Fot. DRMG

 

Budynek Szkoły Podstawowej nr 8, mieszczący się przy ul. Dragana 2, został zbudowany w 1993 r. w technologii tradycyjnej murowanej. Powierzchnia zabudowy całego obiektu wynosi 4 661 mkw.

Projekt termomodernizacji tego obiektu objął m.in. docieplenie i hydroizolację zewnętrznych ścian, wymianę okien i drzwi, wymianę dachu i przebudowę systemu wentylacji. Poza tym wymieniono instalację ciepłowniczą i sanitarną, a także wyremontowano sanitariaty. W ramach inwestycji przebudowano także schody zewnętrzne i podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Roboty budowlane zakończyły się w pierwszych dniach listopada br.

Wykonawcą prac była firma Usługi Ogólnobudowlane i Handel Justyna Miesikowska. Ich koszt wyniósł blisko 7,4 mln złotych.

 

Termomodernizacja SP 8 realizowana była w ramach większego miejskiego projektu - kompleksowej modernizacji energetycznej budynków oświatowych oraz sportowych należących do Gminy Miasta Gdańska, który uzyskał dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego programu Operacyjnego woj. pomorskiego na lata 2014-2020 i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Program termomodernizacji gdańskich placówek oświatowych objął 30 obiektów, m.in. w Szkole Podstawowej nr 92 przy ul. Startowej, Przedszkolu nr 7 przy ul. Ks. Zator-Przytockiego, Żłobku nr 2 przy ul. Piastowskiej, SP 42 przy ul. Czajkowskiego, gdzie razem z termomodernizacją przebudowany zostanie budynek basenu i SP 20 przy ul. Wczasy. Prace prowadzone są też w SP 62 przy ul. Kępnej. Program objął także Przedszkole nr 74 przy ul. Magellana, Żłobek nr 1 przy ul. Malczewskiego, SPS przy ul. Tęczowej i Miejską Halę Sportową przy ul. Kołobrzeskiej.

 

Prace termomodernizacyjne w gdańskiej Ósemce  pochłonęły blisko 7,4 mln złotych
Prace termomodernizacyjne w gdańskiej "Ósemce" pochłonęły blisko 7,4 mln złotych
Fot. DRMG
oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl