PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Chełm. Rozpoczął się remont wiaduktu i kładki dla pieszych w ciągu al. Sikorskiego

Chełm. Rozpoczął się remont wiaduktu i kładki dla pieszych w ciągu al. Sikorskiego
Prace rozpoczęły się w poniedziałek, 31 maja. Zarówno kierowcy, jak i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, ponieważ zamknąć trzeba było zarówno wiadukt, jak i kładkę. Roboty potrwają do 20 listopada br. W ich ramach zaplanowano naprawę ustroju nośnego, dylatacji oraz balustrad. Wykonana zostanie konserwacja łożysk, wymieniona izolacja i nawierzchnia oraz umocnione zostaną skarpy.
Rozpoczął się remont wiaduktu i kładki dla pieszych w ciągu al. Sikorskiego, na węźle z al. Armii Krajowej
Rozpoczął się remont wiaduktu i kładki dla pieszych w ciągu al. Sikorskiego, na węźle z al. Armii Krajowej
Fot. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

 

Prace prowadzone będą jednocześnie na wiadukcie drogowym od strony skrzyżowania al. Armii Krajowej z al. Havla i ul. Łostowicką, oraz na kładce dla pieszych od strony centrum miasta na wysokości ul. Pobiedzisko. Zakres prac na obu obiektach obejmuje: naprawę powierzchni betonowych ustroju nośnego i podpór, likwidację rys, wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego, montaż nowych desek gzymsowych, wymianę izolacji, balustrad i dylatacji, ułożenie nowej nawierzchni oraz wzmocnienie skarp z budową schodów rewizyjnych.

Na wiadukcie przeprowadzona zostanie także konserwacja łożysk, a na kładce naprawione daszki nad trakcją tramwajową.

 

Zmiany w organizacji ruchu

Prace realizowane są obecnie w dolnej części obiektów, przez co konieczne było zawężenie dolnej jezdni al. Armii Krajowej do jednego pasa ruchu.

- W przypadku robót, w których zamknięcie jednego pasa nie będzie wystarczająco bezpieczne dla kierowców, w godzinach nocnych oraz w weekendy dolna jezdnia będzie całkowicie zamykana, a ruch odbywać się będzie jezdnią górną - informuje Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - W drugiej połowie czerwca planowane jest całkowite zamknięcie wiaduktu dla ruchu. Kierowcy dojeżdżający do al. Sikorskiego z centrum miasta będą musieli dojechać do skrzyżowania al. Armii Krajowej z al. Havla i ul. Łostowicką, a następnie zawrócić. Do dyspozycji będzie też tymczasowy łącznik, który wybudowany zostanie około 100 metrów przed skrzyżowaniem - dodaje.

 

W tym miejscu rozpoczęły się prace remontowe
W tym miejscu rozpoczęły się prace remontowe
Mat. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

 

W przypadku kładki, która przez cały okres prac będzie wyłączona z ruchu, piesi będą mogli korzystać z wyremontowanej kładki po drugiej stronie węzła.

Remont wiaduktu oraz kładki dla pieszych to kontynuacja prac rozpoczętych w grudniu 2020 r. W ostatnich miesiącach naprawiona została kładka dla pieszych od strony skrzyżowania al. Armii Krajowej z al. Havla i ul. Łostowicką. Wymienione zostały balustrady i dylatacje, ułożono także nową nawierzchnię. Umocniono również przylegające do kładki skarpy.

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl