PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Chełm. Przyjdź na spotkanie przy Okrągłym Stole z Prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz
Chełm. Przyjdź na spotkanie przy Okrągłym Stole z Prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz
Prezydent Aleksandra Dulkiewicz wraz ze swoimi zastępcami, zapraszają gdańszczan na drugie już spotkanie w nietypowej formule, przy biało-czerwonym stole, który był ważną częścią tegorocznego Święta Wolności i Solidarności. Początek - dzisiaj, o godz. 17. Będzie okazja do porozmawiania o sprawach dzielnicy, i nie tylko.
Przed tygodniem odbyło się pierwsze spotkanie władz Gdańska z mieszkańcami
Przed tygodniem odbyło się pierwsze spotkanie władz Gdańska z mieszkańcami Oruni
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Spotkanie odbędzie się w środę, przy ul. Cieszyńskiego, w pobliżu Pasażu Chełmskiego, w godz. 17 - 19. Jeżeli więc komuś nie pasuje czy nie zdąży na godz. 17, a chciałby porozmawiać z władzami Gdańska, będzie mógł dołączyć nawet po godz. 18. Zachęcamy do udziału w tym spotkaniu.

Na miejscu, poza Prezydent Dulkieiwcz i jej zastępcami, obecni będą także dyrektorzy poszczególnych wydziałów w gdańskim magistracie i prezesi miejskich spółek. Będzie więc można bezpośrednio zgłosić problem, bądź pomysły, które Państwa zdaniem mogłyby zostać wdrożone w danej dzielnicy.

- Serdecznie zapraszam do spotkania przy stole, do rozmowy o Gdańsku, o najbliżej dla nas okolicy i sprawach, które nas szczególnie interesują. Wiem, że to okres wakacji, ale wierzę, że ten letni czas to także okazja do nabrania dystansu i łagodności do otaczającej nas rzeczywistości - zachęca prezydent Aleksandra Dulkiewicz – Niech ten fragment okrągłego stołu, przy którym się spotkamy będzie dla nas wspólną przestrzenią do rozmowy w atmosferze wzajemnej życzliwości.

W przypadku, gdyby po południu wystąpił ulewny deszcz, spotkanie zostanie przeniesione do pobliskiej szkoły. W takiej sytuacji, w pierwotnie zaplanowanym miejscu, urzędnicy będą informować mieszkańców, gdzie należy się udać.

Przed tygodniem odbyło się pierwsze spotkanie z władzami Gdańska. Zorganizowano je w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce, która szykuje się do drugiego etapu rewitalizacji. Mieszkańcy, którzy zasiedli do wspólnego stołu poruszali m.in. kwestie mieszkań komunalnych w tej dzielnicy i komunikacji miejskiej.

Rozmawiano też o ekologii, problemie smogu czy utrudnień, jakimi są przejazdy kolejowe. Urzędnicy opowiadali z kolei o planowanych na Oruni inwestycjach, wyjaśniając np. na jakim są etapie przygotowań.

 

Zobacz relację ze spotkania mieszkańców z Prezydent Gdańska na Oruni

 

- Wydaje mi się, że 90 proc. rozmów to rozmowy nakierowane na załatwienie tematu – podsumował zeszłotygodniowe spotkanie Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska. - Nam też na tym zależy, żeby poprzez rozmowę z mieszkańcami, z jednej strony wyjaśnić pewne uwarunkowania, czasami poinformować może o jakimś opóźnieniu w inwestycji, ale wytłumaczyć na czym ono polega. Z drugiej strony chcemy konkretnie rozwiązywać problemy, wyzwania które stoją przed nami, mieszkańcami Gdańska. 

Spotkania z gdańszczankami i gdańszczanami to efekt dyskusji i warsztatów, które odbyły się w trakcie uroczystych obchodów Święta Wolności i Solidarności w dniach 1 – 11 czerwca.

 

Harmonogram kolejnych spotkań przy okrągłym stole

  • Piecki-Migowo: 31 lipca, godz. 17.00 - ul. Rakoczego, okolice stacji benzynowej i sklepu

  • Wrzeszcz Dolny: 7 sierpnia, godz. 17:00 - Park Kuźniczki, okolice sklepu i przystanku SKM

  • Przymorze Wielkie: 8 sierpnia, godz. 17.00 - róg ul. Chłopskiej z ul. Obrońców Wybrzeża

  • Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia: 28 sierpnia, godz. 17.00 - okolice ul. Subisława 28, początek deptaku.

Formuła spotkań jest otwarta, a miejsca dostępne, aby każdy zainteresowany miał możliwość dotarcia na wydarzenie i porozmawiania z władzami miasta. Spotkanie, będzie też okazją do rozmowy o ogłoszonych w trakcie czerwcowych uroczystości 21 tezach samorządowych, któych głównym przesłaniem jest dbałość o interesy lokalne i autonomię samorządu. Z treścią dokumentu będzie można zapoznać się na miejscu. 

 

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze