PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Chcesz założyć rodzinę zastępczą lub rodzinny dom dziecka? O szczegółach rozmawiamy dziś o godz. 12.30

Chcesz założyć rodzinę zastępczą lub rodzinny dom dziecka? O szczegółach rozmawiamy dziś o godz. 12.30
Kto może zostać rodzicem zastępczym? Jakie warunki trzeba spełnić? Jak pomaga Miasto? We wtorek, 11 lutego, w programie "Wszystkie Strony Miasta" porozmawiamy o pieczy zastępczej. Początek na żywo o godz. 12.30. Nasi goście opowiedzą także o dniu otwartym, który odbędzie się w siedzibie MOPR.
Zdjęcie ilustracyjne
Rodzinę zastępczą lub rodzinny dom dziecka może stworzyć zarówno małżeństwo, jak i osoba samotna (zdjęcie ilustracyjne)
fot. sathyatripodi / pixabay.com

 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku poszukuje osób, które, które chciałby założyć rodzinę zastępczą lub rodzinny dom dziecka. 

- Z serca zachęcam do działania na rzecz potrzebujących maluchów - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. - Podjęcie decyzji o założeniu rodziny zastępczej może stać się wstępem do nowego, podarowanego innym życia.

We wtorek, 11 lutego, w programie "Wszystkie Strony Miasta" porozmawiamy m.in. o idei zastępczego rodzicielstwa, rodzinach zastępczych, warunkach i sposobach prowadzenia rodzinnego domu dziecka, wsparciu finansowym Miasta. 

Naszymi gośćmi będą: 

  • Joanna Radzimowska, kierowniczka Wydziału Pieczy Zastępczej MOPR w Gdańsku
  • Alicja Szulc, pedagożka i koordynatorka Zespołu Usamodzielnienia w gdańskim MOPR 

Początek programu "Wszystkie Strony Miasta" we wtorek, 11 lutego, o godz. 12.30


Podczas programu nasi goście zaproszą także na dzień otwarty pieczy zastępczej, który odbędzie się w środę, 12 lutego, w godz. 8.00-18.00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. K. Leczkowa 1A w Gdańsku. Tego dnia będzie można porozmawiać m.in. ze specjalistami, psychologami, trenerami szkolącymi kandydatów na rodziców. Pracownicy MOPR odpowiedzą m.in. na pytania o udzielane rodzinom zastępczym wsparcie finansowe, rzeczowe, asystenckie oraz psychologiczne i prawne. Poradzą, jak przygotować się do pełnienia roli zastępczego rodzica i wykonywania tego zajęcia.

Specjaliści Wydziału Pieczy Zastępczej MOPR dyżurować będą w sali konferencyjnej na parterze budynku przy ul. Leczkowa 1A. Można także dzwonić pod numery telefonów: 58 347 82 77 lub 58 347 82 68 oraz 58 347 82 78.


Więcej o pieczy zastępczej:

Zostań rodziną zastępczą

Rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl