Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Chcesz kupić mieszkanie? Uważaj, oszuści zgarniają miliony

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwie osoby podejrzewane o oszustwa znacznej wartości. Sprawcy oferowali do sprzedaży nieruchomości i pobierali zaliczki, jednak transakcji nie finalizowali. Oszukanych zostało kilkadziesiąt osób na łączną kwotę kilku milionów złotych.

Chcesz kupić mieszkanie? Uważaj, oszuści zgarniają miliony
A
A
data publikacji: 06 lutego 2016 r.

KWP w Gdańsku

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pracowali nad wyjaśnieniem sprawy oszustw, do jakich dochodziło na terenie Trójmiasta. Sprawcy, po bardzo atrakcyjnej cenie oferowali do sprzedaży nieruchomości i pobierali wysokie zaliczki, jednak z umów się nie wywiązywali.

W związku z tym, że do finalizacji umów nie dochodziło, na komendę zaczęły zgłaszać się osoby pokrzywdzone. Z zebranego przez policjantów materiału wynika, że pokrzywdzonych jest kilkadziesiąt osób, a straty to kilka milionów złotych.

Policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę i 54-letnią kobietę. Podczas prowadzonych przeszukań mundurowi zabezpieczyli komputery i dokumentacje finansową. Wszystko to zostało przekazane biegłemu do badań. Dokumenty są obecnie analizowane. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Za oszustwo znacznej wartości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, policjanci docierają do kolejnych pokrzywdzonych.


Na podstawie materiałów KWP w Gdańsku oprac. WG