PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Challenge Triathlon Gdańsk. Mistrzowie olimpijscy i świata w sztafecie

Challenge Triathlon Gdańsk. Mistrzowie olimpijscy i świata w sztafecie
W dniach 19-20 czerwca odbędą się międzynarodowe zawody Challenge Triathlon Gdańsk. Do wyboru dwa dystanse: sprinterski i średni. Startować można indywidualnie i w sztafetach. W sztafecie wystartuje mistrzowska ekipa z mistrzami olimpijskimi i świata w składzie. Kto? O tym przekonamy się w niedzielę, 24 stycznia. Zapraszamy do oglądania specjalnego programu.
Lipiec 2019, start do Triathlon Gdańsk
Lipiec 2019, start do Triathlon Gdańsk
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Triathlon to jedna z najbardziej wyczerpujących dyscyplin sportu. Pływanie, jazda na rowerze i bieg. W dniach 19-20 czerwca podczas międzynarodowych zawodów Challenge Triathlon Gdańsk rozegrane zostaną wyścigi na dwóch dystansach:

  • sprint (pływanie 0,75 km - jazda rowerem 20 km - bieg 5 km) z udziałem maksymalnie 750 zawodników
  • średni (pływanie 1,9 km - jazda rowerem 90 km - bieg 21,1 km) z udziałem maksymalnie 1000 zawodników

Startować można indywidualnie i w sztafetach. Indywidualnie oczywiście każdy sam zmaga się z pływaniem, rowerem i biegiem. W sztafecie jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, trzecia biegnie.


W Gdańsku pierwszego dnia Challenge Triathlon Gdańsk - 19 czerwca - jedną ze sztafet na dystansie sprinterskim stworzą byli mistrzowie i medaliści olimpijscy, mistrzowie świata i Europy.

– Zdobywali medale na igrzyskach olimpijskich, mają na swoich kontach tytuły mistrzów świata, Europy, a ich tytuły mistrzostw Polski można pewnie policzyć w sumie nawet w setkach. Jest ich troje – mówi Tomasz Galiński, propagator triathlonu, który współpracuje przy organizacji gdańskich zawodów. – Tylko jedna osoba z całej trójki rywalizować będzie w dyscyplinie, w której odnosiła sukcesy podczas zawodowej kariery sportowej. Pozostałe dwie wystartują w rywalizacji raczej dalekiej od tej, w której oglądał je cały świat chociażby podczas igrzysk olimpijskich.

Kto stworzy Sztafetę Mistrzów? O tym dowiemy się w niedzielę, 24 stycznia, w samo południe podczas programu emitowanego na facebooku Challenge Triathlon Gdańsk oraz na facebooku gdansk.pl.

– Dodajmy, że to nasza, gdańska sztafeta mistrzów, bo każdy z tych niezwykłych sportowców z Gdańskiem ma bliskie związki. Jakie? O tym w najbliższą niedzielę o godzinie 12.00 – dodaje Galiński.


Przypominamy, że ciągle trwają zapisy do Challenge Triathlon Gdańsk.

Zawody rozpoczną się na plaży w Brzeźnie, a sam etap pływacki zostanie poprowadzony w Zatoce Gdańskiej. Trasa rowerowa składająca się z trzech pętli będzie prowadzić obok stadionu w Letnicy oraz obiema nitkami tunelu pod Martwą Wisłą. Trasa biegowa zostanie poprowadzona ścieżkami po gdańskiej plaży i parku Ronalda Reagana. Meta będzie zlokalizowana na molo w Brzeźnie.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl