PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Challenge Gdańsk. Słynne zawody triathlonowe odbędą się w czerwcu 2021

Challenge Gdańsk. Słynne zawody triathlonowe odbędą się w czerwcu 2021
Piękna lokalizacja nad Morzem Bałtyckim, niezwykle szybka trasa i zapierający dech w piersiach finisz na gdańskim molo. Challenge Family dodaje do swojego kalendarza nowy wyścig: w dniach 19-20 czerwca 2021 roku odbędzie się Challenge Gdańsk. W tej edycji imprezy będzie mogło wystartować 1750 zawodników.
Rywalizacja podczas organizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu cyklicznego Triathlon Gdańsk
Rywalizacja podczas organizowanego przez Gdański Ośrodek Sportu cyklicznego Triathlon Gdańsk
mat. GOS


Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że po blisko trzech latach pracy możemy ogłosić nowy wyścig i zaprosić wszystkich zawodników do udziału w zawodach w pięknym mieście Gdańsku - mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów. - To olbrzymi honor, ale jednocześnie wielka odpowiedzialność jaka wynika ze sprowadzenia marki Challenge Family ponownie do Polski - dodaje Greczyło. 

- Serdecznie zapraszam wszystkich zawodników do Gdańska w czerwcu 2021 roku. Będziecie mieli okazję rywalizować w otoczeniu niezwykłej przyrody, w historycznym, ale i nowoczesnym mieście - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. 

Dwa wyścigi
W ramach Challenge Gdańsk rozegrane zostaną wyścigi na dwóch dystansach – dystans średni (1,9 km – 90 km – 21,1 km) z udziałem maksymalnie 1000 zawodników oraz Sprint (0,75 km – 20 km – 5 km) z udziałem maksymalnie 750 zawodników. W takich zawodach każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy dłuższego wysiłku mogą wystartować na dystansie średnim, a zawodnicy, którzy skupiają się na krótszym dystansie z pewnością odnajdą się na sprincie. 

Na Zatoce, w tunelu i Parku Reagana
Zawody Challenge Gdańsk rozpoczną się na gdańskiej plaży, a etap pływacki zostanie poprowadzony w Zatoce Gdańskiej. Trasa rowerowa składająca się z trzech pętli będzie prowadzić obok Stadionu w Letnicy, który był jedną z aren Euro 2012 oraz obiema nitkami tunelu pod martwą Wisłą. Trasa biegowa zostanie poprowadzona ścieżkami wzdłuż gdańskiej plaży i parku Ronalda Reagana. Meta zawodów będzie zlokalizowana na molo w Gdańskim Brzeźnie.Cross Duathlon Gdańsk.

- Jako mistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata w wioślarstwie jestem zawsze dumny i szczęśliwy, kiedy w Gdańsku możemy gościć międzynarodową imprezę. Pomimo zakończenia sportowej kariery pozostaję aktywny i z wielką przyjemnością obserwuję zmagania zawodników. Nie mogę się już doczekać tych wyjątkowych zawodów, które odbędą się w moim mieście. Zachęcam wszystkich, którzy czują się na siłach, aby wzięli udział w Challenge Gdańsk. Niech każdy wybierze dystans na miarę swoich możliwości i niech wygra najlepszy! - mówi Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu. 

- Challenge Gdańsk jest dla Challenge Family bardzo ważnym punktem w naszym kalendarzu – wyjaśnia CEO Jort Vlam. - Polska jest pięknym krajem, a Gdańsk jest miastem równie pięknym co wyjątkowym. To fantastyczne miejsce na rozegranie tych zawodów. Myślę, że ta lokalizacja ucieszy wszystkich sportowców nie tylko z Europy, ale również z innych kontynentów. W weekend 19-20 czerwca czeka nas niezapomniany i spektakularny wyścig – podkreśla Jort Vlam. 

Grzegorz PawelecUrząd Miejski w GdańskuGdański Ośrodek Sportu
Grzegorz Pawelec - najnowsze
Grzegorz PawelecUrząd Miejski w GdańskuGdański Ośrodek Sportu
Grzegorz Pawelec - najnowsze